НТА > НОВИНИ > Новини світу > Папа Римський Франциск святкує 85-річчя

Папа Римський Франциск святкує 85-річчя

Перший понтифік-латиноамериканець та єзуїт. Що відомо про Папу Римського

287

Сьогодні Папі Римському Франциску виповнилося 85 років. Вже дев’ятий раз поспіль понтифік відзначає свій день народження на Петровому престолі.

Про це повідомляє Vatican News.

Папа Франциск народився 17 грудня 1936 року в столиці Аргентини місті Буенос-Айресі в родині італійських мігрантів. Їхній первісток прийняв Хрищення в день Різдва, 25 грудня, отримавши ім’я Хорхе Маріо. 

Від хіміка до кардинала

Хорхе Маріо Бергольйо закінчив середньо-спеціальну індустріальну школу за фахом хіміка. Згодом працював у лабораторії Hickethier-Bachmann, де займався контролем за відповідністю продуктів харчування санітарним нормам. Проте у віці 21 року майбутній Папа вступив до семінарії у буенос-айреському районі Вілья-Девото.

Висвячений на священника у 1969 році, після чого продовжив навчання в Іспанії. Бергольйо був магістром новіціату Вілья-Баріларі, професором богословського факультету, радником єзуїтської провінції та ректором Вищої колегії святого Йосифа в Сан-Мігелі, провінційним настоятелем Аргентини.

Мій люд убогий, а я – один із них

3 червня 1997 року призначений архієпископом-коад’ютором Буенос-Айреса, а успадкував престол Буенос-Айреса наступного року.

Ще будучи Архиєпископом Буенос-Айреса майбутнього Папу запитували, чому залишився мешкати в простій квартині. На це він відповів: “Мій люд убогий, а я – один із них”.

Уже через чотири роки Папа Іван Павло II надав архієпископові Бергольйо сан кардинала-пресвітера.

Став першим Папою-єзуїтом

13 березня 2013 року був обраний 266-м Папою Римським. Взяв тронне ім’я Франциск на честь засновника ордену францисканців Франциска Ассізького. Хорхе Бергольйо став першим Папою-єзуїтом, а також першим Папою в історії із Нового світу.

“Простота, уважність до невидимих і не зосереджування на собі. Такими є характерні риси життя Папи, першого в історії вихідця з Латинської Америки й першого єзуїта на Петровому престолі”, – пише Vatican News.

Візит Папи Римського до України

Наадаємо, що найближчим часом Папа Римський Франциск може відвідати Україну. Активні розмови про ймовірний приїзд Папи Франциска ведуть вже кілька місяців. Першим про таку можливість заявив архієпископ і митрополит Львівської римо-католицької церкви Мєчислав Мокшицький.

Раніше, коментуючи для NTA заяву Мокшицького, отець Юстин Бойко припустив, що під час свого візиту до України Папа Римський, ймовірно, захоче відвідати Донбас.

Також глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав Шевчук, який мав аудієнцію у Ватикані, заявляв, що УГКЦ уже “живе в очікуванні і приготуванні”.

Оцініть новину
Клас!
2
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі