НТА > НОВИНИ > Новини світу > Колишнього Папу Бенедикта звинуватили у бездії проти сексуального насильства в церкві

Колишнього Папу Бенедикта звинуватили у бездії проти сексуального насильства в церкві

У період з 1945-го по 2019-ий рік виявили 497 випадків насильства в Мюнхенській архиєпархії переважно щодо неповнолітніх хлопчиків

235

Колишнього Папу Римського Бенедикта XVI звинуватили в злочинній бездіяльності наприкінці 1970-их і початку 1980-их років, коли спливли факти сексуального насильства над дітьми. Юридичне бюро Westpfahl Spilker Wastl (WSW) вважає, що він знав про такі випадки, але нічого не робив, коли очолював Мюнхенську архиєпархію.

Про це повідомила Deutsche Welle. Юридичне бюро провело розслідування на прохання самої архиєпархії Мюнхена nf Фрайзінга. За його підсумками, Бенедикта XVI викрили як мінімум в чотирьох таких випадків бездіяльності, коли він знав про сексуальне насильство з боку представників церкви.

«Загалом у чотирьох випадках ми прийшли до висновку, що тодішній архієпископ, кардинал Йозеф Ратцінгер (мирське ім’я Бенедикта XVI) знав про сексуальне насильство. Два з них стосуються розпочатих під час його служби насильницьких злочинів, за якими винесли державні вердикти», – зазначив один з авторів доповіді Мартін Пуш.

Також розслідування встановило, що бездіяльність Ратцінгера дозволяла ґвалтівникам і далі виконувати пастирські обов’язки. Церква не вживала офіційних дисциплінарних заходів щодо цих священнослужителів, а також не надала допомогу жертвам насильства.

Сам Бенедикт XVI всі звинувачення відкидає. Звіт WSW виявив щонайменше 497 випадків насильства в Мюнхенській архиєпархії в період з 1945-го по 2019-ий рік переважно щодо неповнолітніх хлопчиків.

Бенедикт XVI склав з себе повноваження Папи Римського в лютому 2013-го року, пояснивши своє рішення похилим віком. Востаннє Папа Римський зрікався престолу ще в XV столітті.

До цього жертви сексуального насильства закликали Міжнародний кримінальний суд провести розслідування щодо католицької церкви.

Нагадаємо, наприкінці грудня стало відомо, що 23% українців зізналися: вони пережили сексуальне насильство в дитинстві, ще 4% – зґвалтування до 18-ти років.

У вересні минулого року в Одесі судили чоловіка за розбещення та зґвалтування десяти неповнолітніх дівчат.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі