НТА > НОВИНИ > Культура > PARK3020 відсвяткував першу річницю

PARK3020 відсвяткував першу річницю

PARK3020. Наймасштабніший в Україні скульптурний простір відсвяткував першу річницю. За рік його відвідали декілька тисяч гостей та провели понад тисячу екскурсій.

108

PARK 3020 – перший публічний парк сучасної скульптури в Україні. На 16 гектарах поля – роботи 30 сучасних українських митців. Тут можна роздивитися скульптури із каменю, металу, бетону і граніту. А до річниці колекцію ще й доповнили новими творіннями.

«За цей рік було створено близько 15 скульптур: 10 з яких в рамках симпозіуму по каменю. А також приїхали три скульптури з «Kyiv Culture Project». Таким чином з’явились роботи Жанни Кадирової, Степана Рябченка. Мені здається, це дуже класне підсилення чинної колекції», – розповіла кураторка PARK3020 Катерина Тейлор.

 PARK3020, який розташований біля заміського комплексу Edem Resort Medical & Spa,  створили рік тому аби дати можливість українським скульпторам реалізуватися в межах країни й заявити про себе на міжнародній арені. На території регулярно проводять пленери та симпозіуми, де митці мають змогу наодинці із природою фантазувати та експериментувати із матеріалами. Подібні парки вже давно є в Англії та Франції, а в Україні – це перший і поки єдиний.

«Якщо не буде в Україні мистецтва – не буде України. Тому, що мистецтво – це душа. Тільки людина з душею може відновлювати, може відбудовувати, може творити. А нам зараз в Україні якраз треба творити. Творити нову Україну . Тому, я вважаю, що мистецтво – це одна із основних цілей»,– сказав візіонер та голова наглядової ради PARK3020, меценат Ігор Кривецький.

Окрім екскурсій парком,  відвідувачі мали змогу розгледіти виставку робіт зі скла. В епіцентрі експозиції –  «Таємна вечеря» Андрія Бокотея. Це найбільша в Україні скульптурна пластика з художнього скла. Окрім цього, презентували новий простір зі серією творів видатного художника Олександра Сухоліта. Масштабна виставка нараховує близько сотні робіт.

«Тут є моя і архаїка, і трошки моєї класики. Загалом мені подобається цей простір. Тут все дуже чудово. І ця назва відображає те все, що тут відтворюється. Це справжній Едем»,– сказав скульптор, художник та графік Олександр Сухоліт.

На свято завітали мистецтвознавці, митці, політики та дипломати з іноземних країн. Ті хто тут побував вперше,  зізнаються, від побаченого – під враженням.

«Я чув багато про цей парк, але сьогодні вперше побачив все на власні очі. Я дуже вражений. Тут дуже гарно. У мене вже в роздумах є ідея організувати спільні зустрічі  італійських та українських митців»,– сказав надзвичайний і повноважений посол Італії в Україні П’єр Франческо Зазо.

 «Мені надзвичайно приємно, що такого в Україні стає все більше і більше. Я відчуваю якусь синергію. Мистецтво неможливе без глядача і мені дуже приємно, що сьогодні нас було так багато»,– поділилася враженнями українська художниця Ліліт Саркісян.

PARK3020 і надалі доповнюватимуть новими роботами. А у планах  створити ще одну велику мистецьку галерею на території комплексу.

Мар’яна Оленська

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі