НТА > НОВИНИ > Новини світу > Партія Саакашвілі програла вибори майже в усіх регіонах Грузії, крім одного

Партія Саакашвілі програла вибори майже в усіх регіонах Грузії, крім одного

257

За підрахунком 100 відсотків голосів правляча партія «Грузинська мрія – Демократична Грузія» здобула перемогу в 19-ти з 20 муніципалітетів. Опозиція вважає результати виборів сфальсифікованими.

Про це повідомило Deutsche Welle з посиланням на дані Центральної виборчої комісії (ЦВК) Грузії у неділю, 31-го жовтня. Явка у другому турі виборів склала 49,09 відсотка.

Футболіст удруге мер

Кандидати від партії «Грузинська мрія – Демократична Грузія» у другому турі місцевих виборів перемогли в 19-ти з 20-ти муніципалітетів, включно з 5-ма самоврядними містами – Тбілісі, Кутаїсі, Батумі, Поті та Руставі.

За даними ЦВК Грузії, у виборах мера Тбілісі переміг чинний очільник міста, кандидат від партії «Грузинська мрія», колишній футболіст київського «Динамо» та «Мілана» Каха Каладзе, який набрав 55,6 відсотка голосів. Він вдруге став мером Тбілісі.

Кандидат від опозиційної партії «Єдиний національний рух» (ЄНД) Никанор Мелія отримав у грузинській столиці 44,4 відсотка голосів.

Єдиний виняток

У єдиному Цаленджихському муніципалітеті на заході Грузії перемогу у виборах здобув кандидат від опозиційної партії «Єдиний національний рух» Георгій Харчилава.

Опозиція вважає результати виборів сфальсифікованими

У «Єдиному національному русі» вже заявили, що не визнають результатів другого туру виборів і представлять «конкретний план боротьби з чинним режимом, який буде безкомпромісним».

«Вже з понеділка розпочнеться жорсткий протест та громадянська непокора владі. У кожному місті ми встановимо намети перед державними установами. Щодня відбуватимуться акції протесту. Все це триватиме доти, доки антинародна влада не піде з політичної сцени», – таку заяву зробив один із лідерів «Єдиного національного руху» Гіоргі Барамідзе.

Нагадаємо, що під час першого туру виборів більшість голосів – 47 відсотків – набрала правляча партія «Грузинська мрія». Опозиційний «Єдиний національний рух», засновником і неформальним лідером якого є Міхеіл Саакашвілі, підтримали 37 відсотків виборців.

Перед першим туром голосування Саакашвілі повернувся в Грузію, його затримали та посадили у в’язницю.

Згодом він розпочав голодування. Наприкінці минулого тижня через адвокатів політик повідомив, що перериває співпрацю з консиліумом лікарів і з цього часу не буде приймати ліків, що полегшують голодування, і не здаватиме аналізів через те, що досі грузинська влада не врахувала головної рекомендації консиліуму – перевести його на госпіталізацію до міської клініки.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі