НТА > НОВИНИ > Суспільство > Пауза потрібна Росії, як повітря. Експерт Загороднюк назвав пріоритети окупантів

Пауза потрібна Росії, як повітря. Експерт Загороднюк назвав пріоритети окупантів

Успіх на сході – це єдине, що вони собі малюють, і ним росіяни можуть пояснювати втрати та поразки на інших напрямках

330

Росія робить усе для того, щоби зараз отримати оперативну паузу у війні проти України, яка проходить не за їхнім сценарієм. Однак це жодним чином не зупинить загарбників від ініціювання бойових дій у перспективі. Ресурси для цього в них є.

Такою версією поділився голова правління Центру оборонних стратегій, Міністр оборони України (2019-2020) Андрій Загороднюк у прямому ефірі прєкту «Говорить Великий Львів» на телеканалі NTA.

«Оперативна пауза потрібна Росії зараз, як повітря. Вони намагаються зробити для цього все, звідси всі ці підбурювання про так звані перемовини, які вони розкидають на всіх каналах на Заході, намагаються через західних дипломатів якось там впливати, мовляв, давайте вже розпочинати мирні переговори», – зазначив він.

За його словами росіянам потрібна пауза для того, щоби перевести подих, спланувати подальші дії. У них надзвичайно централізований процес ухвалення рішень, тому якщо вони ведуть бойові дії, то не можуть планувати на більші терміни та на перспективу.

Їм просто необхідно взяти паузу, перепланувати, підготувати нові резерви, які вони залучили за допомогою мобілізації, відновити підрозділи, які втратили або суттєво знизили боєздатність, відновити обладнання і техніку, а потім далі, сформувавши ударні групи, проводити активні бойові дії.

«Без паузи їм буде дуже важко. Зрозумілими є їхні пріоритети – це схід. Вони там фокусують свою увагу. Успіх на сході – це єдине, що вони собі малюють, і ним росіяни можуть пояснювати втрати та поразки на інших напрямках. У Росії готові повернутися до того пропагандистського наративу, що взагалі вся війна задля так званого звільнення Донбасу», – акцентував Андрій Загороднюк.

Він наголосив, що зраз вони про це гучно не говорять, тому що в них немає впевненості, як і коли вони можуть вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей. Українці військові ж працюють над тим, аби вони не вийшли туди ніколи. Окупанти не впевнені в собі, в них не виходить. Навіть мізерні кроки вперед даються для них високою ціною й абсолютно без жодних перспектив.

«Тому для них вигідно переводити все на довготривалу війну на виснаження, яку вони сподіваються виграти за рахунок більших ресурсів, ніж в України. Тут для них є сенс. Ми знаємо, що ресурси України надзвичайно вичерпані. Ми фактично економічно існуємо за рахунок наших партнерів. Вони й далі розкручують тези про втому від війни. Головні сподівання росіян на те, що Європа і весь Захід втомиться від війни та штовхатиме Україну на перемовини», – підсумував Андрій Загороднюк.

Нагадаємо, що секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов у прямому ефірі проєкту «Говорить Великий Львів» на телеканалі NTA висловив думку, що зима буде надзвичайно важкою для України, однак ми обов’язково вистоїмо. Але при цьому не варто робити жодних пауз – ні взимку, ні влітку, ні в будь-яку пору року, а якомога швидше виганяти російських зайд із нашої території.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі