НТА > НОВИНИ > Новини науки > Пекельні +40. Синоптики розповіли, якими можуть бути липень і серпень в Україні

Пекельні +40. Синоптики розповіли, якими можуть бути липень і серпень в Україні

191

Синоптики обіцяють спекотне літо-2021 практично по всій території України. В окремі дні температура повітря може досягати позначки +40 °С.

Про це для NTA розповіли в Українському гідрометеорологічному центрі.

Синоптики прогнозують, що цього року погода влітку може бути різноманітною – як з дощами та грозами, так і зі спекотними днями.

В окремі дні температура може піднятися до плюсових 40 градусів . Таку спеку обіцяють у південних, східних та навіть західних регіонах. Особливо «пекельними» можуть бути липень та серпень. До слова, абсолютний температурний максимум на території України зафіксували у серпні 2010 року на метеостанції Луганськ. Тоді температура піднялася до +42 °С.

Загалом, як пояснили в Украгідрометцентрі, зміни температурного режиму за останні 20 років показують, що середня температура літнього періоду зросла від 1,5 до 2 градусів.

 «Наприклад, нинішній рік, минулий і позаминулий входять до п’ятірки рекордних років на земній кулі з точки зору зростання температурного режиму. Тому ймовірність, що протягом літа, а особливо в липні та серпні, будуть дні із температурою 30-35 градусів та вище, дуже висока», –  прогнозують в Украгідрометцентрі.

Більше про кліматичні зміни та рекорди в Україні читайте тут.

Валерія Рабінович

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі