НТА > НОВИНИ > Новини світу > Пентагон увів 8500 військових у підвищену бойову готовність для можливого розгортання у Європі

Пентагон увів 8500 військових у підвищену бойову готовність для можливого розгортання у Європі

196

Міністр оборони Ллойд Остін підняв 8500 американських військовослужбовців у “посилену готовність до розгортання” у Східній Європі на випадок, якщо НАТО активує свої сили швидкого реагування через напруженість у відносинах з Росією.

Про це повідомив прес-секретар Пентагону Джон Кірбі.

Рішення щодо фактичного розміщення збройних сил США не прийнято, але підвищений рівень готовності дозволить військовим швидко підтримати східний фланг НАТО у випадку, якщо Росія вторгнеться в Україну. У Пентагоні попередили, що Росія не показує «ніяких ознак деескалації» і продовжує накопичувати війська на кордонах України.

«Це насправді для заспокоєння східного флангу НАТО, і демонстрації, наскільки серйозно Сполучені Штати ставляться до відданості НАТО та своїх зобов’язань», – сказав прес-секретар Пентагону Джон Кірбі.

Кірбі підкреслив, що жодної місії не було призначено, але війська у підвищеній бойовій готовності включають «додаткові бригадні бойові групи, логістичний персонал, медичну підтримку, авіаційну підтримку, спостереження та розвідку».

Кірбі також повторив позицію президента Байдена про те, що американські війська не будуть направлені в Україну для війни проти Росії, але що Захід все ще сповнений рішучості стримувати Москву від вторгнення введенням санкцій і військової допомоги Україні.

Загалом сили реагування НАТО (NRF) складаються з близько 40 000 військовослужбовців, які можуть бути розгорнуті за короткий термін.

Протягом останніх кількох тижнів країни НАТО, зокрема Великобританія, Данія, Іспанія та Нідерланди, направили додаткові кораблі та винищувачі до Східної Європи, щоб стримати Росію.

Декілька членів НАТО, включаючи Великобританію, США та країни Балтії, відправили в Україну озброєння та військові тренажери, оскільки Росія продовжує накопичувати понад 120 000 військовослужбовців з усіх боків кордону України.

Також у понеділок держсекретар Ентоні Блінкен приєднався за допомогою відеозв’язку до зустрічі в Брюсселі з українсько-російського питання з главою зовнішньої політики Європейського Союзу Жозепом Боррелем та іншими колегами з країн-членів ЄС.

«Якщо Росія вибере конфлікт, то отримає серйозні наслідки та серйозні втрати», – написав Блінкен у Twitter після зустрічі.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі