НТА > НОВИНИ > Надзвичайні події > Переклеювали фото у паспортах і здавали екзамен замість інших. Скандал в Ужгородському університеті

Переклеювали фото у паспортах і здавали екзамен замість інших. Скандал в Ужгородському університеті

237

В Ужгородському національному університеті замість студентів-медиків екзамен «КРОК», переклеївши фото на паспортах, здавали інші люди. Таку масштабну схему викрили закарпатські правоохоронці. Студентів упіймали на махінаціях саме під час складання іспиту.

Як розповіла «Підсумкам. Наживо» (щоп’ятниці на телеканалі NTA) речниця Нацполіції у Закарпатській області Анна Дан, виявити махінації вдалося під час звичайного робочого відпрацювання.

«Виявили відверті ознаки підробки документів. Фото на паспортах були переклеєні. І це було дуже помітно. Одразу почали перевіряти всіх студентів. Всі паспорти вилучили. Їх відправили на експертизу», – розповідає речниця Нацполіції Закарпаття Анна Дан.

У день викриття у виші було 120 спудеїв, 35 із них були залучені до махінації. За інформацією поліції, «на гарячому» упіймали 20 студентів. Усі – українці. Іспит складали одні люди, але результат зараховувався іншим студентам.

«Ректор університету ініціював проведення службового розслідування щодо уповноважених осіб стоматологічного факультету, відповідальних за проведення цього іспиту. Наразі їх відсторонено від виконання своїх службових обов’язків»,  – повідомив керівник інформаційного центру УНУ Василь Ільницький.

В адміністрації додали: якщо з’ясують, що до студентської схеми причетні і викладачі університету, їх звільнять. Відрахування чекає також студентів, чию провину вдасться довести.

Правоохоронці вже відкрили кримінальне провадження за статтею підробка документів. Махінаторам загрожує до 5 років позбавлення волі.

Також на скандал відреагував заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

«Погано, коли змалку дітей привчають до махінацій під час складання іспитів. Особливо прикро, коли це іспити до медичного вишу. Це – ганьба ! Радує в цій ситуації лише одне – іспит для медиків «КРОК» настільки чесний, що його не можна скласти, якщо ти не вивчив предмет»,написав він на своїй сторінці у фейсбуці.

Зазначимо, що екзамен «КРОК» у форматі тестування здають лише студенти-медики-  за аналогією з американським медичним іспитом. На скандальну ситуацію в Ужгороді відреагував і заступник міністра внутрішніх справ.

Юлія Бундз

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі