НТА > НОВИНИ > Перемога України і сусідів проти Німеччини. ЄС ухвалив важливе рішення про «Північний потік»

Перемога України і сусідів проти Німеччини. ЄС ухвалив важливе рішення про «Північний потік»

245

Європейський суд офіційно визначив, що трубопровід Opal повинен відповідати правилам енергетики ЄС. Жодних винятків для «Північного потоку-1» не передбачено.

Таку інформацію у своєму Twitter оприлюднив журналіст Рікарда Йозвяк.

«Велика перемога Польщі, України, Литви, Латвії та Естонії проти Німеччини та Європейської комісії сьогодні», – написав він.

Газопровід Opal потужністю 36 млрд кубометрів газу на рік побудували в серпні 2011-го року. Він пов’язав «Північний потік» з європейською газо-транспортною системою.

У грудні 2016-го року Польща оскаржила в суді Євросоюзу рішення Єврокомісії про доступ російського «Газпрому» до газопроводу Opal. До позову також приєдналися уряди Литви і Латвії, НАК «Нафтогаз України» і польський нафтогазовий оператор PGNiG.

Раніше суд Європейського Союзу виніс рішення на користь Польщі та національної нафтогазової компанії PGNiG в суперечці про доступ російського «Газпрому» до гілки Nord Stream – газопроводу Opal. Так, суд скасував рішення Європейської комісії, яка надала росіянам 100% доступ до цього газопроводу.

Як відомо, з 2013-го року «Газпром» міг користуватися 50% потужностей Opal. 2016-го року компанія отримала дозвіл підключитися до 90% потужностей трубопроводу, що дозволило їй збільшити прокачування через Opal.

Нагадаємо, що в середині червня сейм Польщі прийняв резолюцію, яка спрямована проти будівництва «Північного потоку-2» та зробив звернення до НАТО та країн ЄС, зокрема, Німеччини, таким чином виявивши солідарність з Україною.

Нещодавно важливим питанням українсько-німецьких переговорів став «Північний потік-2». У ньому, як і в інших суперечливих темах, і Україна, і Німеччина в свої розбіжностях сподіваються на США як такого собі медіатора.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі