НТА > НОВИНИ > Світ > Перемовини у “спокійному місці”. Стало відомо, де пройде саміт Байдена і Путіна

Перемовини у “спокійному місці”. Стало відомо, де пройде саміт Байдена і Путіна

102

Президент США Джо Байден і президент Росії Володимир Путін мають намір провести свій саміт 16 червня на швейцарській віллі XVIII століття з видом на Женевське озеро, в заспокійливої ​​обстановці.
Про це інформує агенство Рейтер.

Класична вілла розташована в парку на лівому березі. З парку, засіяного секвоями, з рожевими кущами і старовинними фонтанами, відкривається приголомшливий вигляд на Женевське озеро і вітрильні човни.

Однак приємний ландшафт навряд чи вплине на перебіг складних перемовин.

Запеклі суперечки з приводу втручання у вибори, кібератак, прав людини і України нависли над першою особистою зустріччю президентів з тих пір, коли Байден вступив на посаду 20 січня.

На столі переговорів будуть стратегічна ядерна стабільність і регіональні конфлікти. Байден, який повинен був прибути до Великобританії в середу на початку своєї першої закордонної поїздки, заявив, що чинитиме тиск на Путіна, щоб той поважав права людини.

Минулої п’ятниці Путін заявив, що очікує, що переговори пройдуть в позитивній атмосфері, але не передбачав ніякого прориву.

Він додав, що твердження про те, що російські хакери стояли за кібератакою, яка порушила виробництво м’яса в Північній Америці і Австралії, були спробою спровокувати політичний скандал напередодні саміту, повідомляє агентство Інтерфакс.

Дипломатичні джерела очікують підтвердження місця проведення саміту в Женеві. Але швейцарська поліція і армія закрили два парки, що оточують віллу Ла Гранж, і встановили там барикади та колючий дріт.

Нейтральна Швейцарія, яка не приєдналася до західних санкцій проти Росії за її окупацію Криму в 2014 році, наполегливо лобіювала проведення першого за останнє десятиліття саміту глав великих держав на своїй території. Адже президент конфедерації Гі Пармелен і сам хоче зустрітися з Джо Байденом.

Нагадаємо, що перед початком свого робочого візиту до Європи Байден зазначив: питання кібербезпеки на США із сторони Росії – досить складне для розмов із Путіним. А тому, не дає гарантії, що зможе домовитися з ним.

Василь Маркович

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі