НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Переписала квартиру і за кілька днів загинула. Львів’яни заявили про шахрайську схему із майном пенсіонерів

Переписала квартиру і за кілька днів загинула. Львів’яни заявили про шахрайську схему із майном пенсіонерів

1936

Пожежа на вул. Виговського, 17 у Львові трапилася ще 10 квітня. Горіла одна з квартир четвертого поверху. У ній рятувальники знайшли мертвою 68-річну жінку. Зараз же сусіди загиблої припускають: самотня пенсіонерка могла стати жертвою аферистів. Лише за кілька днів до трагедії вона підписала договір про довічне утримання.

 «Вона давно хворіла, не виходила з хати і потребувала догляду. Може тому вона підписала той договір», – розповіла журналісти програми «Підсумки. Наживо» (щоп’ятниці на телеканалі NTA) сусідка загиблої Любов Сірик.

 

Саме квартира Любові Сірик, що на 5-му поверсі, постраждала від пожежі у помешканні сусідки, найбільше. Коштів, щоб відремонтувати все самостійно, у неї нема. На її думку, компенсацію має виплатити новий власник квартири пані Тамари. Ним став один із працівників фонду допомоги Олени Орєхової, пан Михайло.

У четвер – підписала, у суботу – загинула

Племінника пані Люби Ігоря Венгера дивує, що у четвер пенсіонерка Тамара підписала договір, а вже у суботу – загинула під час пожежі: «Я хотів би, щоб провели якесь дослідження. Наприклад, скільки живуть пенсіонери після підписання такого договору?! З конкретно цим фондом. І як часто трапляються такі нещасні випадки».

 Власне, на цікавий нюанс у договорі звернув Дмитро Швець. У ньому про довічне утримання фондом Олени Орєхової нічого не вказано. Власником стала просто фізична особа.

Адвокат пояснює: це доволі поширена практика. Люди, особливо літні, які не звикли звертатися до юристів, підписують угоду з переконанням, що віддають своє помешкання після смерті саме благодійному фонду, а не фізичній особі.

«Назва договору може ввести в оману тих, хто підписує договір, і договір довічного утримання може людьми трактуватися як те, що покриваються всі витрати», – пояснює адвокат Дмитро Швець.

 За його словами, роботу благодійних фондів та реабілітаційних центрів повинна контролювати держава. Інакше, скандальних ситуацій не уникнути.

 «Можливо, варто передбачити певний реєстр тих, хто надає такі послуги. І, звичайно, має бути мінімальна база тих гарантій, які при будь-яких умовах повинні міститися у договорі», – назвав  він варіант контролю за роботою фондів. Щоб запустити такий реєстр, потрібно вносити зміни в законодавство.

 Проти фонду відкрито 55 судових проваджень

 У 2017-му році фонд Орєхової був фігурантом скандалу через договір із пенсіонером. Утім родичка чоловіка заявила, що угода більше нагадувала не договір про довічне утримання, а договір купівлі-продажу майна. Врешті родичам пенсіонера потім довелося викупляти у фонду свою ж квартиру.

За інформацією YouControl, зараз в Орєхової є 55 відкритих судових справ. Серед них і позов на саму Олену Орєхову щодо визнання недійсним договору про довічне утримання пенсіонера.

У фонді Олени Орєхової з журналістами спілкуватися відмовилися. Мовляв, у робочий день нікого на місці із керівництва немає.

 Щодо історії з пані Тамарою, то вона таки матиме продовження у суді. Сусіди обіцяють звернутися до правоохоронців, щоб отримати відшкодування. А разом хочуть з’ясувати, чи не через шахрайство квартира перейшла у власність працівника фонду. Чекають документ від поліції про висновки опісля пожежі, якого не можуть отримати від правоохоронців вже майже 3 місяці.

Юлія Бундз

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
1
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Коментарі