НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Переселенець із Миколаєва запустив у Львові виробництво консервів-акумуляторів для воїнів

Переселенець із Миколаєва запустив у Львові виробництво консервів-акумуляторів для воїнів

Олександр Липитников переїхав до Львова з Миколаєва та практично одразу розпочав маленьке виробництво із виробництва “гарячих” консервів для українських військових

482

Щоби трохи полегшити перебування українських воїнів на фронті, у Львові волонтери роблять так звані консерви-акумулятори, на яких можна розігрівати їжу та й самому грітися. Ідею подав переселенець із Миколаєва.

Олександр Липатников на третій день війни разом з сім’єю переїхав із Миколаєва до Львова. І тут вирішив продовжити справу батька, який волонтерить із 2014 року.

«Мій батько-волонтер із 2014 року і він придумав у 2017 році законсервувати термоакумулятор. Як це працює? Ми беремо парафін у банці і розтоплюємо його. Або кидаємо в окріп на 10 хвилин, або розігріваємо на буржуйці. Під час плавлення парафін акумулює велику кількість тепла. Якщо взяти цю банку і покласти за пазуху або в кишеню – то боєць може отримувати тепло впродовж чотирьох годин», – каже переселенець-волонтер Олександр Липатников.

Зараз Олександр разом із іншими волонтерами виготовляють консерви-термоаккумулятори для українських захисників. Їх роблять на основі парафіну.  Хлопець об’єднав дві відомі ідеї в одну й створив свою – більш вдосконалену.

«Я вирішив об’єднати два способи, які вже були на ринку. Перший – топити парафін і використовувати акумульоване тепло. Другий – якщо боєць відкриє термоакумулятор, то зможе запалити імпровізований гніт. Зможе розігріти їжу», – розповідає переселенець-волонтер із Миколаєва Олександр Липатников.

Процес створення термоконсерви відбувається в кілька етапів: гарячим парафіном просочується картон, який виконуватиме функцію гноту. Опісля парафін вистигає. Консерви щільно закривають на спеціальній установці. Готова банка ретельно протирається від парафіну.

«Думаю кожен із початком війни відчув, що може робити ще щось більше або робить цього не достатньо. Тому для мене це було заспокоєнням, що я щось роблю. Ми тут працюємо зранку до вечора», – каже волонтерка Юлія Гусак.

Матеріали для консервів, які гріють воїнів, шукали різними шляхами. Та основне, що знайшли джерело поставок парафіну.

«У студентки УКУ є знайома тітка, що  працює на нафтопереробну заводі. Вона передала нам зі складу багато парафіну. Коли він закінчиться, далі допомагатиме його діставати», – додає переселенець-волонтер із Миколаєва Олександр Липатников.

За весь час волонтери відправили на фронт 4,5 тисячі термоакумуляторів. Зараз за день волонтери встигають зробити близько пів тисячі таких консервів. Після запуску ще однієї установки, планують щодня виготовляти тисячу таких акумуляторів для українських воїнів.

Юлія Бундз

 

Оцініть новину
Клас!
8
Я це люблю
1
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі