НТА > НОВИНИ > Новини світу > Перевірка кордону на Волині. Чи можливий прорив мігрантів в Україну

Перевірка кордону на Волині. Чи можливий прорив мігрантів в Україну

Український кордон захищатимуть від можливої спроби прориву штучно організованими натовпами мігрантів.

562

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський разом із головою Державної прикордонної служби Сергієм Дейнекою, головою Національної поліції Ігорем Клименком та заступником голови Національної гвардії України Юрієм Лебедем полетів у Волинську область для перевірки кордону України.

Про це повідомила пресслужба Нацполіції України. Разом вони відпрацюють дії щодо захисту від можливої спроби прориву українського кордону штучно організованими натовпами мігрантів.

«На ділянці прикордонного підрозділу «Грабове» Луцького прикордонного загону відбудуться навчання для бойової координації між усіма підпорядкованими структурами МВС: Державною прикордонною службою, Національною поліцією, Національною гвардією України, Державною службою з надзвичайних ситуацій та Міграційною службою», – сказано в повідомленні.

Під час візиту на Волинь також проведуть нараду з керівниками Об’єднаних територіальних громад, які розташовані вздовж кордону, разом із керівництвом області та силовими структурами стосовно взаємодії у разі загрози українському кордону.

«З метою протидії потенційній кризі з мігрантами ми залучимо всі п’ять структур МВС без винятку, як єдиний кулак внутрішньої безпеки України», – заявив Денис Монастирський.

А тим часом самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Мінськ зафіксував спроби поставити зброю мігрантам, які зібралися на кордоні з Польщею. Його слова цитує агенція «Белта».

«Пішли спроби перекидання зброї, боєприпасів та вибухівки цим людям у таборі. Останні дві доби перекидають зброю з Донбасу. Ми з росіянами тримаємо на контролі це питання, з Путіним розмовляли на цю тему», – сказав Лукашенко на нараді з керівництвом Ради міністрів.

На його думку, це спроба влаштувати провокацію та «зіштовхнути лобами» білоруських і польських військових і прикордонників. Лукашенко заявив, що мігранти, які зібралися на кордоні, – курди.

«А курди – це вояки. І коли поляки їх ріжуть, б’ють та інше, то люди в розпачі. Будь-який автомат, пістолет, провокація – і військовий конфлікт», – зазначив білоруський диктатор.

Нагадаємо, що вже впродовж декількох днів сотні нелегальних мігрантів намагаються прорватися через білорусько-польський кордон.

Учора соціал-демократи з німецького парламенту висловили побажання, щоби Україна приєдналася до вирішення проблеми біженців на білорусько-польському кордоні. Є пропозиція, аби мігранти чекали в Україні на розгляд їхніх заявок на притулок в ЄС.

На неї досить жорстко й оперативно відреагував секретар РНБО Олексій Данілов.

Рада безпеки Організації Об’єднаних Націй скликала екстрене засідання через ситуацію з мігрантами на кордоні Білорусі та Польщі.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі