НТА > НОВИНИ > Новини політики > Перевороти так не робляться, – політолог Юрій Підлісний про «путч»

Перевороти так не робляться, – політолог Юрій Підлісний про «путч»

210

Завідувач катедри політичних наук УКУ Юрій Підлісний розповів про власні припущення щодо анонсованого президентом України державного перевороту. Зокрема, експерт має декілька пояснень навіщо Володимир Зеленський оприлюднив інформацію та чому переворот не відбувся 1-го грудня.

Політолог вважає, що президента дійсно могли інформувати, наприклад, на ранковій нараді про агентурні або оперативні дані, які СБУ або Контррозвідці вдалось записати. Не виникає сумнівів в політексперта й те, що до так званого державного перевороту можуть бути причетні люди з Росії або колишні силовики з України, як і заявляє президент.

«Чи можуть бути розмови про послаблення влади в Україні, зокрема, людьми з Росії, чи колишніми силовиками? Так, може бути. В нас йде війна з Росією, тому будь-яке послаблення влади, в незалежності від нашого до неї ставлення, це послаблення країни, проти якої ведуть війну. Те що розмови про дестабілізацію ситуації в країні могли бути, і що вони є записані, я вірю», – запевнив він під час прямого етеру «Говорить Великий Львів» на телеканалі NTA.

Однак на думку експерта, при висвітленні такої інформації «Зеленський керувався почуттям страху», яке походить від різкого падіння рейтингів й відсутності консенсусу олігархів щодо його підтримки.

«Так перевороти не роблять. Вони готуються довго, ґрунтовно й серйозно, Візьмімо хоча б приклади з історії. Якщо це б був переворот в органах державної влади, є всі можливості посадити в СІЗО всіх причетних, і тоді б речник СБУ мав би нам, що сказати. Особисто мені чомусь здалось, що речник СБУ записував повідомлення стримуючи сміх», – прокоментував Підлісний.

Завідувач кафедри політичних наук УКУ також розповів про свій візит на  «Київський Безпековий Форум», де, з його слів, не було представників лише від «Зе» та ОПЗЖ.

«Київський Безпековий Форум показав, що навіть протилежні за своїми баченнями політичні лідери можуть зібратися, подискутувати в рамках форуму, але вони чітко дали знати Зеленському: «Ти підеш не через переворот, а через те, що твої рейтинги впадуть до нуля», – впевнений Юрій Підлісний.

Він додав, що якби інформація про державний переворот дійсно була би серйозною, і комусь вдалось би це записати, то така необережність президента, як розповісти про це в прямому етері, мала би значно гірші наслідки.

Нагадаємо, під час пресмарафону 26-го листопада, президент Володимир Зеленський заявив  про підготовку державного перевороту в Україні.  За прогнозом, антиконституційна зміна влади планувалася на 1-2  грудня. У підсумку – вона виявилася лише мильною бульбашкою та стала темою для мемів і жартів.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі