НТА > НОВИНИ > Спорт > Перше золото для України на Паралімпіаді в Токіо виборола плавчиня з Херсона

Перше золото для України на Паралімпіаді в Токіо виборола плавчиня з Херсона

114

Українка Єлизавета Мерешко виграла золото Паралімпійських ігор на дистанції 50 метрів вільним стилем. Для неї такі перемоги не новина, адже на попередній Паралімпіаді в Ріо-2016 вона завоювала 4 золоті нагороди.

Як повідомило Суспільне.Спорт, у фіналі Мерешко виступила разом із ще двома українками – Анною Гонтар і Вікторією Савцовою. При цьому саме Мерешко та Гонтар вважали основними претендентками на медалі: у кваліфікації вони показали другий та третій час, Савцова була сьомою.

Головною суперницею в боротьбі за золото стала американка Елізабет Маркс, яка у кваліфікації встановила рекорд Паралімпійських ігор. У фіналі вона теж стартувала найкраще, але ближче до кінця дистанції її наздогнала Мерешко – і зрештою випередила.

Українка Єлизавета Мерешко фінішувала з часом 33,11 секунди. Бронзу виборола 17-річна Анна Гонтар – українка фінішувала третьою з часом 33,40. Вікторія Савцова закінчила фінал на п’ятому місці.

Єлизавета Мерешко – 29-річна параатлетка з Херсона. Вона чотириразова чемпіонка Паралімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро на дистанціях 50, 100, 400 метрів вільним стилем і 100 метрів на спині. Також має в активі бронзову медаль у естафеті 4х50 метрів вільним стилем. 5 разів ставала чемпіонкою світу та 9 разів чемпіонкою Європи.

На Паралімпіаді виступає в категоріях, у яких змагаються параатлети, які використовують для руху тільки тулуб і руки, зокрема, ті спортсмени, що мають ампутовані кінцівки чи церебральний параліч, як у Мерешко. Розпочала займатись плаванням у віці 11 років для розробки слабких від народження м’язів ніг.

Відзначимо, що Мерешко разом із Віктором Смирновим несла прапор України на церемонії відкриття Паралімпіади-2020.

Нагадаємо, що дебютну нагороду для української команди завоювала 38-річна фехтувальниця Євгенія Бреус.

У вівторок, 24-го серпня, у Токіо стартували Паралімпійські ігри. Від України в столиці Японії виступають 143 атлети, які змагаються в 15-ти видах спорту. Паралімпіада триватиме до 5-ого вересня. Всього розіграють 539 комплектів нагород у 22-ох різних видах спорту.

Як повідомив Національний комітет спорту інвалідів України, найбільша кількість українських паралімпійців виступатиме у плаванні – 40 спортсменів. Також значна частина змагатиметься у легкій атлетиці – 32.

Учора ж відбулися урочисті заходи, присвячені відкриттю Паралімпіади-2020 та старту змагань у Токіо. Церемонія тривала приблизно три години.