НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Перший день для е-квитка у Львові. Коли щось пішло не так

Перший день для е-квитка у Львові. Коли щось пішло не так

Більшість встановлених валідаторів у транспорті не працюють

769

Справжня транспортна революція сьогодні мала статися у Львові: стартував перший день роботи е-квитка. Понад 700 трамваїв та тролейбусів облаштували валідаторами, частині пільговиків видали безкоштовні іменні «ЛеоКарти». Та вже на старті щось пішло не так.

Тестування системи зазнало краху. Перший момент – із 200 тисяч пільговиків, що проживають на території Львівської МГ, транспортні картки отримали лише трохи більше 10 тисяч. А, нагадаємо, місію тестувати систему на першому етапі роботи е-квитка, доручили саме пільговим категоріям пасажирів. Зрештою, якби «ЛеоКарти» отримали більше людей, повноцінно випробувати новий спосіб розрахунку все рівно не вдалося б.

Як виявилося, левова частина валідаторів у транспорті сьогодні просто не працювала. А навіть у тих поодиноких транспортних засобах, де валідатори були ввімкнені, розрахуватись «ЛеоКартою» було не можливо.

Банківську картку система не бачить, як і самі транспортні картки. Або ж, на приклад, в одному із трамваїв №8, який курсує на з центру міста на Сихів, висвічувало на системі геть інший маршрут – трамваю № 6.

За словами голови ГО «За якісний транспорт» Святослава Товстиги, те, що сьогодні відбулося, складно назвати навіть тестовим періодом.

«До моменту, поки картки не отримають бодай 80,90% пільговиків, ми не матимемо  жодного чіткого результату. Бо що таке 10 тисяч карток в мільйонному місті? Але навіть при такому мінімальному навантаженні – у межах 1% – нічого не працює. Ми не можемо назвати це тестуванням», – коментує він.

Натомість зберігає оптимізм директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Олег Забарило. Мовляв, перші тестові валідації відбулися – і це вже добре.

«По факту бачимо, що валідатори працюють, валідація здійснюється, контролери мають можливість перевірити коректність здійснення цієї валідації. Перші тестові валідації відбулися. А сам технічний процес від лагодиться. Потрібно ще ряд технічних моментів доналаштувати», – прокоментував він перший день е-квитка.

Тестування має тривати три місяці. У цей час більшість львів’ян і далі користуватимуться звичною готівкою формою розрахунку за проїзд.  користуватимуться звичними квитками, які потрібно компостувати.

А більше про е-квиток у Львові, тарифи на проїзд читайте тут.

“Правда. Наживо” (щобудня о 19:00 на NTA)

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
1
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі