НТА > НОВИНИ > Технології та ІТ > Підготовка до війни: Росія заздалегідь скуповувала імпортні частини для зброї

Підготовка до війни: Росія заздалегідь скуповувала імпортні частини для зброї

451
У російській зброї, знайденій в Україні, виявлено понад 450 компонентів імпортного виробництва. Це свідчить про те, що Москва придбала критично важливі технології у компаній з США, Європи та Азії ще до повномасштабного вторгнення в Україну.
Про це повідомляє Reuters, – пише Главком.

Із початку військового вторгнення Росії українські військові захопили або повернули з поля бою неушкоджену або частково пошкоджену російську зброю. При розбиранні 27 одиниць цієї зброї і військових систем – від крилатих ракет до систем протиповітряної оборони – виявили, що вони складаються переважно із західних компонентів.

Приблизно дві третини компонентів виробництва американських компаній Analog Devices і Texas Instruments. Інші компоненти вироблені в Японії, Південній Кореї, Великобританії, Німеччині, Швейцарії та Нідерландах.

Хоча багато іноземних компонентів є в повсякденних побутових товарах, таких як мікрохвильові печі, які не підлягають експортному контролю, проте посилення експортних обмежень і контроль за їх дотриманням може ускладнити для Росії поповнення арсеналу зброї, такого як крилаті ракети.

Так, російська крилата ракета 9М727 містила 31 іноземний компонент. Ці компоненти були виготовлені такими компаніями, як американські Texas Instruments Inc і Advanced Micro Devices Inc, а також Cypress Semiconductor, яка наразі належить німецькій компанії Infineon AG. При цьому російська крилата ракета Х-101, яка використовувалася для ударів по українських містах, включно з Києвом, також мала 31 іноземний компонент із деталями, виробленими компаніями, включно з американською корпорацією Intel і компанією Xilinx, що належить AMD.

У компаніях заявили, що вони дотримуються торгових санкцій і припинили продаж компонентів в Росію.

Частина імпортних компонентів коштує лише кілька доларів – російські компанії могли придбати їх до початку вторгнення в Україну через Інтернет через вітчизняних або міжнародних дистриб’юторів. Зокрема, йдеться про елементи, які можуть бути використані в невійськових цілях. Однак понад 80 мікросхем західного виробництва перебували під експортним контролем США принаймні з 2014 року, що означає, що для їх поставки в Росію потрібна була би ліцензія.

Результати розслідування показують, що російські військові як і раніше залежать від іноземних мікросхем для всього: від тактичних радіостанцій до безпілотників і високоточних боєприпасів дальньої дії, і що західні уряди не поспішали обмежувати доступ Росії до цих технологій, особливо після вторгнення президента Володимира Путіна в Крим в 2014 році.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
3
Обіймашки
0
Шооо?
1

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі