НТА > НОВИНИ > Новини світу > Підсумки саміту G7: Канада надасть Україні пільгові кредити та гуманітарну допомогу

Підсумки саміту G7: Канада надасть Україні пільгові кредити та гуманітарну допомогу

Трюдо оголосив про збільшення фінансової допомоги для України, зокрема про позику в розмірі 200 мільйонів канадських доларів (155 млн $) через Міжнародний валютний фонд.

192

У своєму заключному комюніке для зустрічі лідери G7 заявили, що працюють над тим, щоб Росія зазнала наслідків свого вторгнення в Україну і не змогла використовувати своє становище як виробника енергії для отримання прибутків для  агресії за рахунок вразливих країн.

Про це заявив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо під час пресконференції за підсумками участі у саміті G7, повідомляє канадський телеканал CTV News.

Канада надасть Україні пільговий кредит у розмірі 200 млн канадських доларів (близько 155 млн доларів США) для забезпечення невідкладних потреб державних витрат.

Окрім того, Канада готова допомогти іншим країнам у переході від російської нафти та вугілля, заявив прем’єр-міністр Джастін Трюдо у вівторок наприкінці саміту G7 у Німеччині, присвяченого війні в Україні.

«Ми будемо продовжувати накладати серйозні та негайні економічні витрати на режим президента Путіна за його невиправдану загарбницьку війну проти України, одночасно активізуючи наші зусилля для протидії її несприятливому та шкідливому регіональному та глобальному впливу, у тому числі з метою допомогти у забезпеченні енергоресурсами та продовольчої безпеки, а також стабілізації економічного відновлення”, – йдеться у документі, оприлюдненому у вівторок.

Як відомо, до G7 входять Канада, США, Велика Британія, Франція, Німеччина, Італія та Японія.

Конфлікт вплинув на енергетичні ринки в Європі та безпеку поставок у всьому світі. Протягом триденного саміту лідери домовилися розглянути питання про обмеження ціни на нафту загалом та нафту з Росії та навіть про повну заборону на російську нафту та вугілля, повідомляє видання.

“Канада, очевидно, як виробник нафти і газу, гарантує, що в короткостроковій перспективі ми робимо все можливе, щоб пом’якшити тиск”, – сказав Трюдо на прес-конференції наприкінці саміту.

«Ми також розглядаємо в середньостроковій перспективі розширення певної інфраструктури, але таким чином, щоб досягти й довгострокової мети, прискорити перехід не тільки від російської нафти та газу, але й від усієї нашої залежності від викопного палива”, – заявив Трюдо

Лідери погодилися, що компроміс щодо клімату та біорізноманіття не на часі для вирішення зростаючої енергетичної кризи.

Ідея заборонити російську нафту ще тільки обговорюється, і її потрібно буде ретельно втілити, щоб пом’якшити потенційні наслідки для вразливих країн, які покладаються на Росію.

Успіх обмеження ціни також, ймовірно, залежатиме від співпраці якомога більшої кількості країн, включаючи Індію, яка скуповує недорогу російську нафту.

Як пише CTV News, у понеділок Трюдо зустрівся з прем’єр-міністром Індії Нарендрою Моді, якого на саміт G7 запросив канцлер Німеччини Олаф Шольц.

Прем’єр-міністр Канади сказав, що між ним і Моді була детальна розмова і що він усвідомлює, що Канада та Індія не поділяють однакову позицію щодо України.

«Я продовжував переконувати його, що ми повинні визнати, що нестабільність у світі, яка  була спричинена неспровокованим нападом Росії на Україну, і ми будемо продовжувати ці заяви у відвертій і прямій формі, тому що це те, що світ потребує”, – сказав Трюдо у вівторок.

У вівторок Трюдо також зустрівся з прем’єр-міністром Італії Маріо Драгі, який сказав, що вони обговорять шляхи вирішення енергетичної кризи.

Також канадський прем’єр сказав, що Канада продовжує підтримувати Україну, оскільки вона захищає її суверенітет і територіальну цілісність.

Трюдо оголосив про збільшення фінансової допомоги для України, зокрема про позику в розмірі 200 мільйонів канадських доларів (155 млн $) через Міжнародний валютний фонд.

Окрім позики українському уряду, Канада надає 75 мільйонів доларів гуманітарної допомоги для біженців в Україні та сусідніх країнах. Допомога включатиме надання продовольчої допомоги, невідкладних грошових коштів та ваучерів, захист, житло та медичні послуги.

«Якщо і коли президент Зеленський та українці вирішать, що настав час вести переговори або рухатися вперед до поразки Росії в Україні, вони повинні мати можливість вести переговори з позиції сили», – заявив Трюдо.

Раніше на саміті Трюдо оголосив про сільськогосподарську допомогу в розмірі 52 мільйони доларів, включаючи мобільне обладнання для зберігання зерна, щоб збільшити потужність зберігання зерна, а також допомогти забезпечити швидке діагностичне тестування та моніторинг хвороб тварин, щоб дозволити експортну сертифікацію.

Не маючи змоги вивести врожай на ринок через блокаду російських портів, Україна повинна підтримувати життєздатність свого зерна, оскільки потенційний дохід від його експорту допоможе фінансувати оборону країни.

“Наші фермери, як правило, стикаються з великими проблемами, і вони виявилися винахідливими та креативними. Тому ми принесемо цей досвід в Україну, щоб допомогти, наскільки зможемо”, – сказав Трюдо.

Раніше міністр сільського господарства Марі-Клод Бібо повідомила, що Канада також посилає в Україну насіння, в тому числі швидкоростучу гречку, щоб допомогти з продовольчою кризою.

Перешкоджаючи експорту зернових з України, Росія також посилила дефіцит продовольства, зазначають лідери у своїй підсумковій консенсусній угоді.

Лідери також погодилися активізувати свої зусилля, щоб пом’якшити зростання цін на продукти харчування та дефіцит.

Вони також планують розширити свої програми переселення для розміщення мільйонів українських біженців, які були переміщені внаслідок конфлікту.

Канада також витратить 15 мільйонів доларів на фінансування заходів з розмінування та 9,7 мільйонів доларів на тих, хто відстежує порушення прав людини в Україні.

В Іспанії у середу відбудеться зустріч союзників по НАТО, щоб обговорити військові та оборонні наслідки війни в Україні.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі