НТА > НОВИНИ > Освіта > Підсумки ЗНО-2021: які предмети абітурієнти склали найкраще

Підсумки ЗНО-2021: які предмети абітурієнти склали найкраще

677

Цього року на Зовнішнє незалежне оцінювання зареєструвалося найбільше учасників за всі роки – майже 390 тисяч.

Про те, які предмети учням вдалось скласти найкраще і чому ЗНО з математики виявилось провальним, читайте у матеріалі NTA.

За словами виконувача обов’язків директора Українського центру оцінювання якості освіти Валерія Бойка, для учасників створили 6750 пунктів тестувань. За пункти тестування відповідали 97 000 інструкторів, 30 тисяч з яких вакцинувалися проти коронавірусу.

Цього року через хворобу не допустили до ЗНО 47 учасників. Вони зможуть пройти тестування під час додаткової сесії.

Найбільша кількість учасників прийшли на тестування з англійської мови та з української мови та літератури – понад 88%. Також високою була явка на тести з фізики та хімії – понад 70%. Найменша – на ЗНО з математики ( 12%).

Які предмети склали найкраще

Понад 90% учнів подолали прохідний поріг на ЗНО з українсьої мови та літератури, географії, біології та хімії. Також 89% учасників успішно склали ЗНО з англійської мови та фізики.

В 2021 році також зросла кількість дітей, які отримали 200 балів на ЗНО. Загалом 200 балів отримали 528 випускників (минулого року – 447). З них 500 абітурієнтів отримали 200 балів з одного тесту, 27 – з двох, та один – з трьох.

ЗНО з математики

Найважча ситуація цього року виявилась із математикою. З цього предмету прохідний бал отримали 68%.

За словами освітнього омбудсмена Сергія Горбачова, проблема з математикою в Україні є вже давно.

«Це проблема не нова. Це показало і міжнародне дослідження PISA, це показують окремі вітчизняні дослідження. Цього року вона, на щастя, усвідомлена суспільством», – розповів Сергій Горбачов.

Водночас омбудсмен зауважив, що цьогоріч відсоток вступників, які не склали ЗНО з математики, є вищим за попередні роки, бо більше абітурієнтів брало участь у тестуванні.

Натомість доктор педагогічних наук Юрій Козловський вважає, що цьогорічні провальні результати ЗНО із математики є наслідками двох проблем: якість вчителя та карантин.

Валерія Рабінович

Читайте також: «Гугл» знає все». Чому третина українських школярів провалила ЗНО з математики

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі