НТА > НОВИНИ > Культура > «Піккардійська терція» заспівала в паризькій церкві Сен-Мадлен

«Піккардійська терція» заспівала в паризькій церкві Сен-Мадлен

Концерт «Піккардійської терції» присвятили 30-річчю відновлення державності України та 75-річчю ЮНЕСКО

1470

У центрі Парижа в базиліці Сен-Мадлен відбувся концерт «Піккардійської терції». Його організувало Посольство України у Франції.

Про це повідомила пресслужба посольства. Вечір відкрили Надзвичайний і Повноважний посол України у Франції Вадим Омельченко та перший заступник генерального секретаря ЮНЕСКО Фірмін Едуард Матоко.

«Ми завжди були активною частиною ЮНЕСКО, і зараз Україна має що запропонувати в контексті актуальних програм організації. Наша земля багата традиціями, це наші ресурси та наші можливості. Водночас це завжди викликала заздрість агресора. І зараз ми перебуваємо під атакою, однак продовжуємо рухатися вперед», – заявив посол України.

Зокрема, під час концерту “пікардійці” заспівали “Пливе кача”, яка стала символом прощання на Майдані. Саме під неї проводжали в останню путь Героїв Небесної Сотні.

Загалом концерт слухали понад тисячу осіб – представників ЮНЕСКО, дипломатичного корпусу, української громади Франції. Кульмінацією вечора стало стихійне виконання гімну України, яке було чутно далеко за межами базиліки.

«Піккардійська Терція» – українська акапельна формація, створена 24-го вересня 1992-го року у Львові.

У репертуарі формації – майже 300 композицій, серед яких класичні твори («Неаполітанська пісня» та «Легенда» Петра Чайковського, «Коли розлучаються двоє» Генріха Гайне, «Ave Marija» Джакомо Качіні й інші), обробки народних пісень («А у полі річка», «Туман яром», «Горіла сосна», «Йшли корови», «Ой, Марічко», «Сумна я була»), власні композиції («Берег ріки», «Кантрі», «Пустельник», «Сад ангельських пісень», «Старенький трамвай» тощо).

Географія гастролей «Піккардійської Терції»: Польща, Канада, Іспанія, Німеччина, США, Італія, Франція.

Нагадаємо, що майже два роки тому вокальна формація «Піккардійська терція» підготувала особливу й унікальну концертну програму «Різдвяна казка на білих лапах».

Оцініть новину
Клас!
8
Я це люблю
1
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі