НТА > НОВИНИ > Місця > Пінгвіни повернулися до українських полярників. Фотофакт

Пінгвіни повернулися до українських полярників. Фотофакт

Пінгвіни прибувають на острів, де розміщена станція “Академік Вернадський” в Антарктиді, щоб шлюбитися

274

До станції “Академік Вернадський” в Антарктиді, де перебувають українські полярники, масово повертаються пінгвіни. Зараз  безпосередньо біля станції налічили вже близько 100 особин, а загалом на о. Галіндез прибуло понад тисячу птахів.

“Як ми й передбачали, до “Вернадського” почали масово повертатися пінгвіни! Через цьогорічну аномально теплу зиму вже зараз навколо нашого острова Галіндез – відкрита вода, тож з початку вересня ці птахи малими групами припливали до станції “на розвідку”, а днями знову вступили у володіння навколишніми територіями”, – розповіли полярники на своїй сторінці у фейсбуці.

Як кажуть полярники, на Галінлез пінгвіни прибувають на шлюбний сезон. Триває будівництво гнізд.

“У ході будівництва пінгвіни не гребують красти одне в одного камінці, через що інколи трапляються сварки та навіть бійки. Цікаво, що інколи вони використовують у своїх гніздах і рослини. Потім пінгвіни відкладають яйця – здебільшого по 2, з яких вилуплюються маленькі пташенята”, – описали життя пінгвінів на острові.

Ідеться про субантарктичних пінгвінів – це основний вид, що мешкає навколо “Вернадського”. Їх легко розрізнити за червоним дзьобом. У висоту вони можуть бути до 90 см, а вагою – до 6 кг.

Спостереження за циклом життя та динамікою пінгвінів – один з важливих етапів роботи українських біологів. Отримана інформація дозволяє зрозуміти, як зміна клімату впливає на антарктичних тварин і як вони на це реагують. Зокрема, саме через потепління “теплолюбні” субантарктичні пінгвіни “захоплюють” острів і займають на ньому нові позиції. Наприклад, в сезоні 2021 року вони створили на острові нову, третю субколонію, яка зберігалася й у сезоні 2022-го.

Фото: Сергій Глотов

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі