НТА > НОВИНИ > Новини світу > Після нападу росіяни матимуть 30 тисяч трупів за два тижні – Юрій Михальчишин

Після нападу росіяни матимуть 30 тисяч трупів за два тижні – Юрій Михальчишин

У випадку посилення агресії, прямого нападу російські війська будуть зазнавати втрат від українських бійців у співвідношенні три до одного

674

Попри погрози Путіна, пряме російське вторгнення в Україну малоймовірне, адже стане наймасштабнішою військовою катастрофою в новітній історії Росії.

Таку заяву народний депутат 7-го скликання Юрій Михальчишин зробив у прямому етері проєкту “Говорить Великий Львів”, на телеканалі NTA. 

“Найкраще заспокоїти населення України можна повторенням простих та повчальних тез. У випадку війни, російські війська будуть зазнавати втрат від українських бійців у співвідношенні три до одного. Це класика стратегії – сторона яка наступає, несе втричі більше втрати ніж та, яка обороняється.  Якщо почнеться масштабне вторгнення Росії, то через 2-3 тижні туди поїде щонайменше 30-40 тисяч цинкових трун, в яких лежатимуть мертві російські окупанти”, – говорить він.

Водночас політолог застеріг від легковажного ставлення до загрози, адже факти демонструють, що Росія не прагне локальної перемоги на Донбасі. Очевидно, держава-агресор прагне знищення України, як окремого суб’єкта на міжнародній арені. 

Пряме вторгнення і напад – це вже не лише Донбас

“Мова давно не йде про Донбас. Російські війська стоять на 80 чи 100 км від Сумської, Харківської та Чернігівської області. Вони нас оточують по периметру, і будують не тимчасові табори, а військові укріплення та обороні споруди. Там будуть постійно дислоковані військові частини. Тож вони оточують нас на довгостроковий термін. Загроза не є локальною. Під ялинку Росія може заявити, що вони приймають так звані ЛНР і ДНР в склад Ростовської області, і жодної міжнародної реакцій на це буде. Як не було її після анексії українського Криму”, – пояснив Юрій Михальчишин. 

Як підсумував Михальчишин, ключове завдання для України  у випадку масштабного вторгнення – втримати столицю, бо це запорука перемоги у війні. 

“У них ціль – наша оборонна організація, весь український військово-стратегічний потенціал.  Хто контролюватиме Київ від час російсько-української війни, той і визначите її результат. Якщо ми будемо готові утримувати Київ і наваляти росіянам у співвідношенні 3:1, то тоді все буде гаразд”,  – пояснює Михальчишин. 

Водночас за словами екснардепа, надто сподіватися на допомогу союзників Україні не варто. 

“Союзники – це тоді, коли існують підписані документи. Угоду про оборону та військово-технічну співпрацю. А якщо немає угод, а лише декларації – ми вам допоможемо, то це не союзництво. Це добросусідство, це дружні відносини з сусідніми державами. Ми не маємо договору, а відтак не маємо союзників. Лише дружніх суддів. Наш головний союзник – це Збройні сили України”, – акцентує Михальчишин. 

Серед можливих цілей для російської атаки Юрій Михальчишин назвав об’єкти критичної інфраструктури, які необхідно убезпечити у першу чергу. 

“Якщо взяти всю територію України, то її повна військова окупація непідйомна для росіян. Контролювати кожен райцентр чи кожне ОТГ не зможуть навіть сьогоднішні збройні сили РФ. В них очевидно є інша тактика – завдати удару по об’єктах критичної інфраструктури, залізничних вузлах, електростанціях. А таким чином посіявши паніку і захопивши великі міста – увінчати сою політичну перевагу. В цілому вони виходять з бажання повернути Україну в добу Гетьманщини, та лишити нам Правобережжя. В той час як індустріально розвинений південний схід, а також Київ бачать в складі Росії”, – говорить він.

На сам кінець Михальчишин закликав назвати речі своїми іменами. Заява Путіна про те, що в Україні будують “антиросію” свідчить про те, що ми мусимо стати “антиросією”. Адже іншою альтернативою є окупація та втрата Незалежності. 

“Ми повинні жити чим далі одне від одного. Чим далі ми будемо жити від них, тим краще для всіх. Він говорить правду. Україна як антиросія – є загрозою російський імперіалістичний політиці”, – підсумував він.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"