НТА > НОВИНИ > Війна > Після “референдумів” Росія може трактувати бойові дії України як напад, – генерал Романенко

Після “референдумів” Росія може трактувати бойові дії України як напад, – генерал Романенко

Це дасть змогу Росії проводити і мобілізацію, і застосовувати всі види озброєння. Зокрема, і зброю масового знищення

878

Радше за все, інформаційна кампанія із так званими “референдумами” на окупованих територіях України розрахована на внутрішню аудиторію Росію. Втім вона має не одну мету.

Навіщо потрібні термінові “референдуми” в ефірі “Народного Толк-Шоу” пояснив генерал у відставці, заступник начальника Генштабу ЗСУ у 2006-2010 роках Ігор Романенко.

“Не спрацювала фейкова пропаганда щодо того, що в Україні відбувається спецоперація для визволення Луганської і Донецької областей від укрофашистів. Тому тепер Путін шукає нові варіанти побудови пропаганди, яка полягатиме у визнанні за Росією вже захоплених територій та запуску законодавства щодо війни, мобілізації”, – говорить Романенко.

Як наголосив, у разі проведення “референдумів” і псевдоприєднання окупованих територій до РФ, бойові дії України за визволення цих земель Росія може трактувати як напад. Це дасть змогу їй проводити і мобілізацію, і застосовувати всі види озброєння. Зокрема, і зброю масового знищення.

“Росія веде підготовку до наступних своїх кроків, до наступного тиску на Захід. Але це ще не означає, що їм вдасться це реалізувати”, – каже генерал.

Він додав, що Росія має потенціал щодо мобілізації: йдеться про близько 8 млн людей. Втім на такий крок потрібно наважитися.

“Є інсайди, що Путін вже радився зі своїм оточенням, бо вважає, що підійшов час, коли потрібно оголошувати мобілізацію. У відповідь почув заперечення, адже мобілізація може викликати бунт населення. Вони цього дуже бояться. Саме тому проводиться прихована мобілізація із додаванням нових елементів. Із останнього – формування ПВК, до яких залучають ув’язнених. Хоча очевидно, що такі підрозділи дуже низької якості”, – розповів генерал Ігор Романенко.

Зазначимо, що на думку генерала у відставці, заступника начальника Генштабу ЗСУ у 2006-2010 роках Ігоря Романенка, на “образу” від ЗСУ на Харківщині Путін може відповісти ударами нейтронних бомб. Принаймні така можливість і такі інсайди вже обговорюються. Така ймовірність сьогодні є більшою, аніж використання ядерної зброї.

Нагадаємо, за повідомленням Інтерфаксу, окупанти планують провести з 23 по 27 вересня псевдореферендуми про приєднання до Росії захоплених територій Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей.

Україна готова на російський шантаж так званими “референдумами” на окупованих територіях і “мобілізацією” відповісти силою, – заявив відреагував голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Також 20 вересня держдума РФ проголосувала за запропоновані для російської армії та силовиків правки до Кримінального кодексу: тепер відмова від участі у воєнних/бойових діях буде каратися в’язницею. Кримінальна відповідальність передбачається і для тих, хто добровільно здався у полон.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі