НТА > НОВИНИ > Новини світу > Північна випустила балістичну ракету перед візитом віцепрезидентки США в регіон

Північна випустила балістичну ракету перед візитом віцепрезидентки США в регіон

Запуск відбувся після прибуття атомного американського авіаносця USS Ronald Reagan до Південної Кореї для участі в спільних навчаннях

206

Північна Корея налякала світ балістичною ракетою, яку випустила в бік моря біля свого східного узбережжя в неділю, 25-го вересня. Така провокація відбулася напередодні запланованих військових навчань південнокорейських і американських сил із залученням авіаносця та візиту в регіон віцепрезидентки США Камали Гарріс.

Про це повідомила агенція Reuters. У Південній Кореї заявили, що це одиночна балістична ракета малої дальності, яку випустили з району Течхон у провінції Північний Пхеньян перед 7-ою годиною ранку за місцевим часом. Вона пролетіла приблизно 600 км на висоті 60 км.

«Запуск Північною Кореєю балістичної ракети є актом серйозної провокації, який загрожує миру та безпеці Корейського півострова та міжнародної спільноти», – сказано в заяві Об’єднаного комітету начальників штабів Південної Кореї.

Після запуску голова цього комітету Кім Син Кюм і командувач збройними силами США в Кореї Пол ЛаКамера обговорили ситуацію та підтвердили свою готовність відповісти на будь-яку загрозу або провокацію з боку Північної Кореї.

Рада національної безпеки Південної Кореї провела екстрене засідання для обговорення заходів у відповідь і засудила запуск, як явне порушення резолюцій Ради безпеки ООН і невиправдану провокацію.

За даними міністра оборони Японії Ясукадзу Хамади, ракета досягнула максимальної висоти в 50 км і, можливо, летіла за неправильною траєкторією. Міністр повідомив, що вона впала за межі виняткової економічної зони Японії, не було жодних повідомлень про проблеми зі судноплавством або авіасполученням.

«Дії Північної Кореї становлять загрозу миру та безпеці нашої країни, регіону та міжнародної спільноти, і це, коли розгортається вторгнення в Україну, не можна пробачити», – сказав Хамада.

Індійсько-тихоокеанське командування США заявило, що знало про запуск і тісно консультувалося зі союзниками.

«Хоча ми оцінили, що ця подія безпосередньо не загрожує персоналу або території США чи наших союзників, запуск ракети підкреслює дестабілізацію від незаконних програм КНДР зі зброї масового знищення та балістичних ракет», – сказано в заяві.

Запуск відбувся після прибуття атомного американського авіаносця USS Ronald Reagan до Південної Кореї для участі в спільних навчаннях з південнокорейськими силами протягом чотирьох днів з 26-го по 29-те вересня, а також перед запланованим візитом до Сеула цього тижня Камали Гарріс.

Нагадаємо, що Північна Корея зранку 5-го травня випустила вісім балістичних ракет малої дальності зі свого східного узбережжя. Запуск відбувся наступного дня після того, як Південна Корея та США завершили спільні військові навчання. Це найбільша кількість ракет, яку КНДР випустила одночасно.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі