НТА > НОВИНИ > Курйози > Платні пакети в магазинах і фантазія винахідливих. Меми та жарти

Платні пакети в магазинах і фантазія винахідливих. Меми та жарти

Ставлення українців до “екозакону” у коментарях в соцмережах здебільшого позитивне

1701

З 10 грудня набрав чинності Закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Зазначимо, що перший етап обмежень вводить заборону на розповсюдження тонких і надтонких пластикових пакетів у супермаркетах, аптеках, закладах харчування тощо. Тобто поліетиленові пакети як засіб пакування товару повністю не зникнуть. У магазинах можна буде купити надтонкі пластикові пакети (товщина стінок до 15 мікрометрів), в які покупці зазвичай набирають овочі та фрукти. Це один із етапів повної відмови від «кульочків».

Зазначимо, що згідно із постановою Кабінету міністрів пластикові пакети товщиною понад 50 мікрометрів коштуватимуть:

  • одноразові без ручок і бічних складок (в рулонах) – 2 грн за 1 шт.;
  • без ручок із бічними складками або з ручками, але без бічних складок – 2,50 грн за 1 шт.;
  • із ручками й бічними складками – 3 грн за 1 шт.

Українці у соцмережах ширять жарти щодо дії відповідного обмеження на пластикові пакети  та діляться способами, як «обійти» закон.  NTA зібрав підбірку мемів: 


Позитивне ставлення

Здебільшого у коментарях до такої екоініціативи, яку затвердили на законодавчому рівні, ставляться позитивно:

  • «Якщо ці кошти будуть використані для їх подальшої утилізації – це нормально і правильно»
  • «Я думаю, що легше буде перейти на паперові або багаторазові торбинки чи коробки».
  • «У Данії, де все сміття сортують і переробляють, такі пакетики дають безкоштовно на касах (вочевидь, йдеться про екопакети, – ред.). Хоч і всюди можна купити багаторазові торбинки».

Зазначимо, що велику шкоду пакети наносять екології планети. Трильйони тон поліетилену щороку опиняються на смітнику, заражаючи землю токсичними речовинами. Оскільки природним шляхом, вони розкладаються упродовж 100-500 років, то якщо не зменшити їх виробництво, вся планета незабаром буде завалена використаними пакетами. А спалювати таке сміття небезпечно – у процесі горіння в атмосферу викидається величезна кількість канцерогенів, які забруднюють повітря та руйнують озоновий шар. Вторинна ж переробка відходів розвинена слабко.

Легкі поліетиленові пакети швидко розносяться вітром на значні відстані та забруднюють навколишнє середовище. Тонни пластику щорічно потрапляють у Світовий океан, що призвело до утворення двох величезних сміттєвих ділянок із загальною площею, що перевищує територію США.

Від поліетиленових пакетів щороку гине біля одного мільйона птахів, більш як 100 тис. тварин, величезна кількість морських та прісноводних мешканців.

Саме тому світ почав відмовлятися від пластику. Вже понад 33 країн світу повністю відмовилися від пластикових пакетів, а 53-и ввели часткове обмеження або податкову систему.

Зазначимо, що пластикові пакети – поза законом. В Україні штрафуватимуть за використання пластикових пакетів. Відповідним рішенням Верховна Рада остаточно заборонила їх обіг на ринку. Для адаптації та виведення з обігу пластикових пакетів надають три місяці.

Читайте також “«Кульок-майка» від 0,1 до 1,5 гривні. Покупці діляться цінами на пластикові пакети”.

А також “Від завтра пластикові пакети – заборонені. Які можна буде використовувати“.

 

Оцініть новину
Клас!
2
Я це люблю
1
Ха-ха
2
Сумно
1
Злість
1
Обіймашки
1
Шооо?
1

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі