НТА > НОВИНИ > Новини світу > Подвійне громадянство в Україні. Зеленський пояснив, чому зараз це не на часі

Подвійне громадянство в Україні. Зеленський пояснив, чому зараз це не на часі

534

Президент України Володимир Зеленський зазначив, що зараз неможливо ввести подвійне громадянство. Це пов’язано з примусовою паспортизацією українців на окупованих територіях.

Про це Зеленський заявив на зустрічі зі студентами, викладачами та представниками експертного середовища Стенфордського університету (Каліфорнія, США).

Законодавство щодо подвійного громадянства в Україні не може бути універсальним. Це питання складне – через те, що в окупованому Криму, а також в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) Росія проводить примусову паспортизацію українців.

«Я виступаю за подвійне громадянство, – зізнався український президент. – Українські парламентарі розглядають це питання. Але дуже важливо, чи дійсно це на часі саме тепер. Бо є складнощі. Відносно тимчасової окупації нашого українського півострова».

Зеленський наголосив, що російська паспортизація в Криму триває вже понад 20 років. Зараз такі ж речі відбуваються на території тимчасово окупованої частини Донбасу – близько 600 тисяч російських паспортів роздані на українських територіях.

На думку президента України, в мирний час це питання парламентарі могли б швидко проголосувати, зробивши його пріоритетним. Зокрема – заради тих, хто має українське коріння, заради українців, великі діаспори яких проживають у США, Канаді, в усьому світі.

«Питання дуже складне саме через те, що є російська паспортизація», – зробив головний висновок очільник української держави.

Він додав, що деякі люди, які мають інше громадянство, можуть завдяки такому закону отримати українське. Проте через перераховані складнощі потрібно правильно вибудувати законодавство щодо подвійного громадянства. Підхід повинен бути окремим для кожної країни, для кожної громади.

Нагадаємо, що у Верховній Раді України ще в липні зареєстрували законопроєкт, який може позбавити людину українського громадянства за наявності у неї паспорта країни-агресора.

Наприкінці серпня перша олімпійська чемпіонка в історії незалежної України, фігуристка Оксана Баюл, яка вже впродовж тривалого часу мешкає в США, відмовилася від українського громадянства.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"