НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Походження ковіду. Розвідка США стверджує, що це не біологічна зброя

Походження ковіду. Розвідка США стверджує, що це не біологічна зброя

Водночас і не може визначити, звідки взявся вірус SARS-CoV-2. Його походження і далі викликає лише гіпотези

409

Вірус SARS-CoV-2 не був розроблений як біологічна зброя, – до такого висновку дійшли в національній розвідці США. Водночас, визначити, звідки взявся ковід американські спецслужби також не можуть.

Як пише Reuters, в Офісі директора національної розвідки США (ODNI) найбільш правдоподібними вважають дві гіпотези появи коронавірусу: природний контакт з інфікованою твариною та інцидент, пов’язаний із лабораторією. Якій із них віддати перевагу – аналітики не знають. Одні більше схиляються до природнього походження вірусу, інші – лабораторного. А треті взагалі говорять, що обидві гіпотези рівносильні.

Для повного розуміння науковцям не вистачає клінічних зразків найбільш ранніх випадків COVID-19.

Незалежна комісія вважає, що свій початок SARS-CoV-2 бере не пізніше листопада 2019 року. Водночас додають, що офіційні особи Китаю не знали про вірус до спалаху COVID-19.

Мине ковід – прийде новий вірус

Пандемія COVID-19 вперше виникла в центральному китайському місті Ухань наприкінці 2019 року. Початок поширення вірусу пов’язували із місцевим ринком тварин. Походження вірусу досі залишається предметом суперечок. У середині жовтня 2021 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила про створення нової групи дослідників, аби визначити походження COVID-19.

Водночас у ВООЗ уже говорять про потребу готуватися до появи нового небезпечного вірусу.

“Навіть якщо ми покладемо кінець цієї пандемії, ми повинні винести уроки, які вона нам викладає, і підготуватися до наступної”, — зазначив голова ВООЗ. “Безперечним з точки зору біології є те, що в якийсь момент з’явиться ще один вірус, який ми просто не зможемо стримати”, — переконаний Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Аданом Гебрейєсус.

 

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі