НТА > НОВИНИ > Суспільство > Покинули самого. Волонтери, що знайшли загиблого туриста на Закарпатті, обурені діями його товаришів

Покинули самого. Волонтери, що знайшли загиблого туриста на Закарпатті, обурені діями його товаришів

Волонтери вважають, що двоє інших учасників трагічного катання на снігоходах, рятуючи себе, просто покинули свого друга серед снігів

1749

Волонтери, які впродовж трьох діб шукали у засніжених горах на Закарпатті туриста Івана Когута, обурені діями його товаришів. На відео, яке з’явилося у доступі, вони закидають їм, що ті покинули чоловіка самого серед снігів.  У результаті катання на снігоходах завершилося трагедією: Івана знайшли вже мертвим.

Зокрема, відео з місця, де знайшли загиблого та аудіозапис розмови із волонтерами, що брали участь у пошуках, опублікував сайт “Новини Закарпаття”.

Увага! На відео присутня ненормативна лексика.

Туриста шукали три доби

Нагадаємо, що 7 грудня знайшли тіло 50-річного туриста Івана Когута, жителя селища Великий Березний Закарпатської області, за 200 метрів від перевернутого снігоходу.  Його пошуки тривали кілька днів. Залучили 90 осіб та 33 одиниці техніки. У повітря також піднімали вертоліт МІ-8.

Снігохід заблукалого туриста рятувальники знайшли майже одразу, але слідів самого чоловіка не було. Пошуки на полонині Руна ускладнювала хуртовина: снігу в горах намело зо 20-45 сантиметрів, сліди одразу замітало. До того ж у високогір’ї Карпат утворився ризик лавин.

Зазначимо, що наступного дня, 5 грудня, двоє знайомих Івана Когута самотужки дісталися турбази у Лумшорах, що за кількадесят кілометрів від полонини Руна.

Один із врятованих чоловіків, друг зниклого – Роман, розповів ВВС News Україна деталі ситуації: “Він поїхав вниз, погодні умови різко помінялися, 5 хвилин і все… Ми загубили одне одного”.

Вони залишили один снігохід із увімкненою фарою і пішли шукати допомогу, але дорогою застрягли і лишилися ночувати у горах. Щоб не замерзнути – рухалися, а вже зранку вийшли до села Лумшор.

До пошуків Івана ввечері суботи долучилися всі чоловіки з його родини: зять, племінник та чоловік сестри – Віктор Веселовський.

У коментарі BBC News Україна Віктор розповів, що Іван часто їздив у гори, ландшафт полонини знає добре. Що могло збити його зі шляху – не знає.

Волонтери обурені

Водночас волонтери, що брали участь у пошуках загиблого в тій трагічній історії Івана Когута, вважають, що двоє інших учасників катання на снігоходах, рятуючи себе, просто покинули свого товариша в смертельній небезпеці.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
2
Злість
6
Обіймашки
0
Шооо?
1

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі