НТА > НОВИНИ > Спорт > Половина українців узагалі не займаються спортом. Дослідження

Половина українців узагалі не займаються спортом. Дослідження

96

Українці мало займаються спортом, майже не відвідують басейни і зрідка їздять велосипедом, такими є результати соціологічного дослідження від Українського інституту майбутнього та «Нью Імідж Маркетинг Груп».

Під час дослідження опитали 2 тисяч осіб. З них 59% жінок та 48% чоловіків відповіли, що  не роблять вранці навіть ранкової зарядки. З них 35% – це молодь до  24 років. А серед тих, хто таки приділяє час та сили фізичним заняттям виявилося більше старших людей, аніж молоді.

Якому виду спорту надають перевагу

Як розповів доктор соціологічних наук Олександр Шульга, приблизно 30% українців надають перевагу самостійно займатися спортом. І тільки 7% вважають, що краще займатися під наглядом тренера.

Плавання у басейнах, природних водоймах обирають 9% опитуваних. Ще 16% надають перевагу пробіжкам на свіжому повітрі.

«Для спорту люди обирають місця, де люди не потрібно якихось серйозних та спеціальних умов», – констатував соціолог.

Пішки чи на велосипедах

Більшість українців стверджують, що проходять пішки менше 5 км щодня, 35% стверджують, що деколи долають і по 10 кілометрів у день.

«У селі частіше та більше ходять пішки. Там середня протяжність по кілометражу також більша ніж у місті», – додає Олександр Шульга.

Також він зауважив, що лише 15% опитаних користуються велосипедами та їздять на них практично щодня.

«Серед сільського населення у двічі вища частка тих, хто пересувається спортивним видом транспорту. Можемо із великою імовірністю стверджувати, що це саме велосипед», – пояснює експерт.

До речі, велосипед обирають здебільшого ті, кому вже минуло 24 роки.

«У нас велике «не пахане» поле для популяризації видів альтернативного транспорту серед молоді та й, взагалі, всіх поколінь», – звернув увагу Шульга.

Немає інфраструктури

Близько 4%  респондентів пояснили, що не займаються спортом, бо немає відповідної інфраструктури біля місця проживання. Водночас 14% із них оцінюють умови для життя в своєму районі як дуже хороші, 35%  – як погані або дуже погані.

«Ми запитали, чого бракує українцям. Передусім, це басейнів – 35%, спортивних майданчиків – 22%, стадіонів  – 18%, спортклубів – 17% та бігових доріжок 16%», – повідомив Олександр Шульга.

Серед інших причин, чому українці мало займаються спортом, найпоширенішою є брак часу, – 48%. Через стан здоров’я не можуть фізично навантажувати себе 26% опитуваних. Ще 10% кажуть, що будь-який вид спорту чи активність їм просто не подобається. Серед молоді таких 20%. Ще 6% шукають компанію для заняття.

Чи вплинула пандемія на фізичну активність

Олександр Шульга також розповів, чи побільшало спорту в житті українців під час карантину. Для 68% українців нічого не змінилося, 23% зізналися, що їхня фізична активність таки впала. І тільки для 6% під час локдаунів навпаки почали займатися спортом частіше.

«Варто пригадати заборони пробіжок навіть у парках, закриття спортзалів та майданчиків. Саме тому тих, хто перестав займатися спортом, стало більше», – резюмував соціолог.

Нагадаємо, що однією з частини цього соціологічного дослідження вивчали, чи вплинув локдаун на кількість споживання алкоголю українцями.

Софія Лепех

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі