НТА > НОВИНИ > Новини світу > Польща не платитиме мільйонні штрафи, які присудив Євросоюз

Польща не платитиме мільйонні штрафи, які присудив Євросоюз

121

Польща не може і не повинна виплачувати штрафи, накладені на країну останніми рішеннями Суду Європейського Союзу.

Про це заявив у четвер, 28 жовтня, міністр юстиції країни Збігнев Зьобро, повідомляє DW.

Він додав у розмові з журналістами, що республіка не повинна “поступатися беззаконню”.

Заява пролунала на наступний день після того, як Суд ЄС у Люксембурзі зобов’язав Польщу виплачувати по одному мільйону євро щодня за невиконання вимог щодо суперечливої судової реформи в країні.

Йдеться про роботу так званої дисциплінарної палати Верховного суду, яка в 2018 році отримала право звільняти будь-якого суддю чи прокурора.

В липні цього року суд ЄС визнав дисциплінарну палату такою, що суперечить правовим нормам Євросоюзу – адже сумнівався в її незалежності від правлячої партії “Право і справедливість”. Втім, польський уряд не скасував реформи, а Конституційний трибунал країни визнав пріоритет національного законодавства над європейськими вимогами.

Ще один штраф суд ЄС присудив Польщі за невиконання обіцянок закрити вугільний кар’єр “Туров”, який розташований на кордоні із Німеччиною та Чехією та забруднює підземні води всіх трьох країн. З вересня Польща має виплачувати Євросоюзові по півмільйона євро щодня, однак все одно відмовляється припиняти видобуток вугілля з родовища, яке забезпечує близько 7 відсотків електроенергії країни.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі