НТА > НОВИНИ > Надзвичайні події > Роботи біля військового цвинтаря. Україна звинуватила Перемишль у порушенні домовленостей

Роботи біля військового цвинтаря. Україна звинуватила Перемишль у порушенні домовленостей

284

У Міністерстві культури та інформаційної політики й Українському інституті національної пам’яті заявляють, що влада міста Перемишль в односторонньому порядку проводить пошукові земляні роботи на ділянці, про яку Україна та Польща раніше уклали двосторонні домовленості.

«Ми з прикрістю констатуємо, що влада Перемишля в односторонньому порядку проводить пошукові земляні роботи на ділянці, що є предметом двосторонніх домовленостей і безпосередньо межує з Українським військовим цвинтарем», – заявила пресслужба міністерства.

Українських фахівців не запросили до Перемишля ні як учасників робіт, ні як спостерігачів, наголошують в українському відомстві.

Пошукові земляні роботи проводять на ділянці, яка підпадає під домовленості в рамках українсько-польських консультацій із питань, які виникають в ході реалізації угоди між Україно та Польщею про збереження місць пам’яті і поховання жертв війни та політичних репресій.

«Пошукові земляні роботи мають на меті виявлення ймовірних місць поховань жертв Першої світової війни. З огляду на це, відсутність запрошення від польської сторони також викликає гірке розчарування, адже в період Першої світової війни українці служили як в Російській імператорській армії, так і в Збройних силах Австро-Угорщини», – акцентували в міністерстві.

Тому, на думку української сторони, складно уявити масштабне поховання періоду Першої світової війни, а тим більше окремий цвинтар у Перемишлі, на якому би не поховали жодного вояка-українця.

У відомстві заявляють, що українська сторона дізналася про пошук можливих поховань учасників Першої світової війни з медіа вже після початку робіт.

«З огляду на зазначені обставини Міністерство культури та інформаційної політики і Український інститут національної пам’яті змушені констатувати відсутність можливостей спостерігати за ходом робіт, а відтак і взяти до відома будь-які їхні результати», – наголошується в заяві.

Нагадаємо, що наприкінці травня Польща розробила план спрощеної процедури працевлаштування іноземців, зокрема, українців.

Зі середини липня в Польщі ввели нову вимогу для тих, хто в’їжджає в країну.

Нещодавно міністр закордонних справ Польщі Збіґнєв Рау виокремив конфлікт навколо України серед інших проблемних питань геополітичного спрямування. Він закликав сторони робити кроки задля залагодження суперечок військового характеру, а країни Заходу – надавати допомогу Україні.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі