НТА > НОВИНИ > Новини світу > Польща зводить паркан на кордоні з Білоруссю, щоб зупинити мігрантів

Польща зводить паркан на кордоні з Білоруссю, щоб зупинити мігрантів

218

Щоб зупинити нелегальний потік мігрантів, Польща встановлює паркан на кордоні із Білоруссю. Лише за добу польські військові звели майже три кілометри огорожі.

«Польща планує побудувати огорожу заввишки 2,5 метри на кордоні з Білоруссю», – повідомив міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак у Twitter.

Також він зазначив, що підтримують прикордонну охорону 1 800 солдатів, щоб допомогти прикордонникам впоратися з напливом мігрантів.

Польща і три країни Балтії – Естонія, Латвія і Литва – закликали ООН вжити заходів проти Білорусі за нібито заохочення мігрантів до незаконного перетину кордону в Європейський Союз. Вони назвали дії Мінська «гібридною атакою» на блок у відповідь на санкції проти режиму Олександра Лукашенка.

На тлі політичного протистояння між країнами ЄС і Мінськом застрягли між країнами десятки іракців і афганців. Уряд Польщі зазнав різкої критики, через своє відношення до групи мігрантів. Понад два тижні люди живуть на відкритому повітрі, мають мало їжі і води, а також не мають доступу до санітарних вузлів.

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) закликав Польщу і Латвію допомогти мігрантам, які опинилися в «пастці» на кордоні з Білоруссю.

Натомість Польща і Латвія стверджують, що Білорусь відправляє мігрантів до своїх кордонів, щоб помститися за санкції ЄС, які були введені після придушення протестів проти суперечливих президентських виборів. Відповідно Польща і Латвія відмовляють у допуску десятків мігрантів в свої країни, а Білорусь не дозволяє їм повернутися.

«Суд постановив, що влада Польщі та Латвії мають забезпечити всіх мігрантів їжею, водою, одягом, медичною допомогою і, якщо можливо, тимчасовим притулком, – йдеться у постанові ЄСПЛ.

Зокрема, суд зобов’язав Польщу і Латвію надати біженцям допомогу до 15 вересня.

Водночас в ЄСПЛ пояснили, що цей заклик не слід розуміти як вимогу, щоб «Польща або Латвія дозволяли мігрантам в’їжджати на свої території».

Зазначимо, що через затримки на кордоні в ЄСПЛ звернулися 32 громадянина Афганістану, а також 41 громадянин Іраку курдського походження. Заявники мають намір потрапити на територію Польщі та Латвії. При цьому вони не можуть повернутися на територію Білорусі, яка не підписала Європейську конвенцію про права людини.

Благодійна організація для біженців Ocalenie Foundation повідомила, що 12 з 32 мігрантів серйозно хворі, а один знаходиться на межі смерті.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко звинуватив Польщу і Литву в розпалюванні проблеми мігрантів на кордонах. Натомість Польща заявляє, що відповідальність за мігрантів лежить на Білорусі.

Влада Польщі направила таки гуманітарний конвой з наметами, ковдрами, польовими ліжками, засобами захисту для мігрантів, однак Білорусь відмовилася приймати гуманітарну допомогу.

Опитування показують, що більшість поляків проти прийому мігрантів, а правлячі польські націоналісти Law and Justice (PiS) зробили відмову від квот на біженців ключовим елементом своєї виборчої кампанії, коли прийшли до влади в 2015 році.

 

 

Оцініть новину
Клас!
2
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі