НТА > НОВИНИ > Суспільство > «Польський лад»: У Польщі збираються суттєво знизити податки для українських працівників

«Польський лад»: У Польщі збираються суттєво знизити податки для українських працівників

595

На початку осені польський уряд планує ухвалити програму «Польський Лад». Вона передбачає для трудових мігрантів вдвічі нижчий рівень оподаткування порівняно з громадянами Польщі, а також зниження податку на прибуток і низку інших податкових привілеїв.

На цьому наголосила компанія з міжнародного працевлаштування Gremi Personal. Польський уряд планує, що трудові мігранти, серед яких велика частина українців, упродовж першого рік після переїзду в Польщу платитимуть удвічі менше податків, ніж польські громадяни.

Протягом наступних трьох років податок, сплачений за попередній рік, зменшиться для них на 50%.

«Тобто іноземець, який перенесе свою податкову резиденцію в Польщу, буде платити менший податок на прибуток повних чотири роки. Таким чином Польща хоче затримати у себе на триваліший термін в тому числі й громадян України», – йдеться у статті.

Податкова пільга чекає також на мігрантів, які вперше приїдуть до Польщі. «Упродовж чотирьох років вони зможуть платити податки на пільгових умовах. Таку норму застосують до осіб, які щонайменше три роки перед переїздом до Польщі жили за кордоном і підтвердять це документально, а в Польщі планують жити і платити податки повних чотири роки», – наголошують автори матеріалу.

Йдеться про податки від усіх можливих доходів: трудового договору чи підприємницької діяльності. Крім того, польський мінфін повідомив про те, що внески до пенсійного фонду і страхування на випадок хвороби за таких осіб платитиме держава.

Зі слів власника Gremi Personal Євгена Кириченка, за останні роки до Польщі приїхала рекордна кількість мігрантів, які вже внесли мільярди злотих внесків в Управління соціального страхування Польщі). Велика частина з них – українці.

«Проектом «Польський лад» зможуть скористатися і поляки, що живуть за кордоном і планують повернення на Батьківщину, й іноземці. Це чергова спроба польського уряду покращити умови для інвестицій і залучити в країну більше робочих рук», – пояснив Євген Кириченко.

«Для того, щоб іноземці змогли переламати тренд на збільшення пенсіонерів порівняно з тими, хто працює, до 2028-го року їх чисельність повинна становити не менше шести мільйонів. Отже, найближчими роками уряд Польщі тільки збільшуватиме програми залучення трудових мігрантів з країн Східної Європи», – прогнозує власник Gremi Personal.

Нагадаємо, що в першому півріччі цього року заробітчани переказали в Україну з-за кордону 6,2 мільярда доларів. Така сума переказів на 11,6% більша, ніж минулого року.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі