НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Помер Герой України Юрій Шухевич

Помер Герой України Юрій Шухевич

2193

Сьогодні вночі, 22 листопада, на 90-му році життя помер Герой України, син командувача ОУН-УПА Романа Шухевича, громадський діяч, народний депутат України VIII скликання Юрій Шухевич.

Останні хвилини життя знаменитий українець провів у Німеччині, де перебував на лікуванні.

Новину про смерть Юрія Шухевича NTA підтвердила дружина Леся Шухевич.

Юрій-Богдан Романович Шухевич народився 28 березня 1933 року у селі Оглядів у родині Романа та Наталії Шухевичів. Тоді Львівське воєвдство Другої Польської Республіки. Нині – Радехівський район Львівської області.  український політичний діяч, народний депутат України VIII скликання, член Української Гельсінської Групи, політичний в’язень.

Загалом у засланнях Юрій Шухевич провів 36 років. У 1990 – 1994 став організатором і головою УНА-УНСО. У серпні 2006 року Президент України Віктор Ющенко надав Юрію Шухевичу звання Героя України .

Ще за кілька днів до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Юрій Шухевич в ефірі проєкту “Говорить Великий Львів” спрогнозував, що ця війна стане початком розвалу РФ.

«Путіну байдужі люди, самі росіяни, йому важлива його ідея фікс – відновлення СРСР. А ще йому нетерпима сама думка про самостійну Україну, про її ймовірний вступ у НАТО. Але ця війна таки приведе до розпаду самої Російської Федерації. Адже одна справа – запускати війська у невеликі Чечню, Грузію, інша – в багатомільйонну Україні, де ситуація для російських військ складеться сутужно. Це вдарить по економіці Росії, по сприйняттю подій самими росіянами. Це потягне за собою розпад федерації.  Північний Кавказ одразу відійде, всі його народи. Мордва, Урмундія, Комі. Не забувайте про Сибір. Там усе не просто. Чи Путін не розуміє це? У нього характер авантюриста, він бачить у собі другого Сталіна. А головне – очманів від того, що кари за його злочини нема», – сказав тоді Юрій Шухевич.

А інтерв’ю Юрія Шухевича для NTA до 30-річчя Незалежності України “Росію можна і треба розвалити. І українці мають можливості це зробити”, – читайте ТУТ.

Висловлюємо співчуття родині. Вічна пам’ять Герою України.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
5
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі