НТА > НОВИНИ > Новини світу > Помер перший президент незалежної Білорусі Шушкевич

Помер перший президент незалежної Білорусі Шушкевич

Станіслав Шушкевич став одним з учасників Біловезьких угод, які в грудні 1991-го року ознаменували кінець СРСР

262

Уночі 4-го травня в Мінську на 88-му році життя помер перший президент Білорусі за часів незалежності Станіслав Шушкевич. Він хворів і перебував у реанімації.

Про це повідомило білоруське «Єврорадіо». У квітні стан здоров’я Шушкевича погіршився після перенесеного коронавірусу.

Станіслав Шушкевич – син репресованого білоруського письменника. Відомий білоруський вчений. Був народним депутатом СРСР (з 1989-го), народним депутатом БРСР (з 1990-го), згодом його обрали першим заступником голови Верховної Ради. Після путчу в серпні 1991 року очолив парламент Білорусі.

Шушкевич став одним з учасників Біловезьких угод, які в грудні 1991-го року ознаменували кінець СРСР.

На початку 1994-го року Шушкевича зняли з посади голови Верховної Ради. Того ж року він брав участь у президентських виборах, однак у другий тур не вийшов.

1995-го його знову обрали до Верховної Ради Білорусі, він входив до складу фракції «Громадянська дія». Восени 1996-го Шушкевич підписав заяву до Конституційного суду про імпічмент Олександрові Лукашенку. До Палати представників входити відмовився, далі брав участь у діяльності Верховної Ради, повноваження якої закінчилися 2001-го.

Нагадаємо, що в збройних силах Білорусі стартувала раптова перевірка сил реагування. Військові частини та підрозділи мають відпрацювати приведення в бойову готовність, марш до призначених районів і виконання навчально-бойових завдань.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі