НТА > НОВИНИ > Новини світу > Помер президент Європарламенту Давид Сассолі

Помер президент Європарламенту Давид Сассолі

157

В Італії сьогодні вночі у віці 65 років помер глава Європейського парламенту Давид Сассолі. Напередодні він був госпіталізований.

Про це написав у Twitter прес-секретаря політика Роберто Куїльо.

“Давид Сассолі помер о 01:15 (02:15 за Києвом – ред.) 11 січня в Авіано, Італія, де він був госпіталізований. Дата і час похорону будуть повідомлені в найближчі кілька годин”, – написав Куїльо.

Як повідомляє La Republica, президент Європарламенту, був госпіталізований з 26 грудня через важку форму порушення функції імунної системи, помер у онкоцентрі Авіано в провінції Порденоне. Про це повідомив його багаторічний прес-секретар Роберто Куйо. У найближчі години повідомлять про дату та місце похорону.

Вчора Куйо також оголосив про скасування всіх офіційних зобов’язань президента. І одразу надійшли повідомлення про солідарність від усіх політичних сил та інституцій Союзу. Ще вчора з акаунта Сассолі в Twitter було надіслано останнє повідомлення.

Сассолі одружений і має двох дітей.

Раніше він змушений був скасувати свої зобов’язання в ЄС з вересня до початку листопада минулого року через «погану» пневмонію, викликану бактерією Legionella.

Хвороба, яка завадила йому головувати на пленарному засіданні, на якому президент Комісії Урсула фон дер Ляйєн виголосила промову про стан Союзу. У грудні Сассолі заявив, що більше не буде претендувати на посаду голови Європейського парламенту. На наступний четвер були призначені вибори його наступника.

Журналіст, телеведучий, заступник директора Tg1, Сассолі увійшов у політику як член Демократичної партії у 2009 році. Життя з двома великими пристрастями: журналістикою та політикою, особливо в європейському ключі. Досвід в інституціях ЄС завершився обранням керманича Страсбурзькою асамблеєю 3 липня 2019 року (з 2014 року він був віце-президентом). Однак у 2013 році він намагався боротися з національною політикою, балотуючись на праймеріз на пост мера Рима: він другим після переможця Ігнаціо Марино.

Народжений у Флоренції, Девід Сассолі з раннього дитинства переїхав до Риму вслід за батьком, журналістом (але він залишився вболівальником Фіорентини). Класична середня школа Віргіліо, потім вступ на політологію, Сассолі відразу перейшов до професійної практики: Il Tempo, агентство Asca, римська редакція Giorno, а потім телеагенція Rai, куди він був прийнятий на роботу в 1992 році. А в Rai він став одним із найвідоміших облич для широкої публіки, як ведучий Tg1, аж до віце-директора в епоху Джанні Ріотти.

Серед його останніх битв – організація дистанційного голосування в Європарламенті в період пандемії ковіду через порушення прав у Росії та справу Навального, за яку він потрапив у чорний список Москви.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі