НТА > НОВИНИ > Помер відомий дитячий письменник Володимир Рутківський

Помер відомий дитячий письменник Володимир Рутківський

495

В Одесі помер відомий український дитячий письменник, лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка Володимир Рутківський.

Про це повідомляє УНІАН.

Як повідомляється, про смерть 84-річного прозаїка дізналися його колеги по Національній спілці письменників України. Він помер внаслідок важкої хвороби.

Володимир Рутківський народився в Черкаській області в 1937 році. Навчався у місцевому політехнічному інституті, після чого переїхав в Одесу та почав працювати на Одеському суперфосфатному заводі. У 1959 році почав публікувати перші роботи, а також закінчив Вищі літературні курси при Літературному інституті ім. Максима Горького.

У 1966 році Рутківський видав свою першу збірку віршів “Краплини сонця”. Загалом у письменника налічується сім поетичних збірок.

За часів існування СРСР твори Рутківський піддавали цензурі, а його звинувачували в українському націоналізмі та відмовлялися публікувати твори. Разом з тим, їх приймали до друку в Москві перекладеними на російську мову.

Відомим Рутківський став вже за часів незалежності України. Зокрема, визнання отримав після видання пригодницької тетралогії “Джури”, за  який був удостоєний Національної премії ім. Т. Г. Шевченка.

Прозаїк також є одним з найбільш титулованих письменників України. Його історичний роман “Сторожова застава” удостоєний премії ім. Трублаїні та премії Кабінету міністрів ім.Лесі Українки; історична епопея “Сині Води” стала “Книгою року – 2011″ за версією Бі-Бі-Сі, повість”Потерчата” очолила список кращих книг України останнього десятиліття, казкова повість “Гості на мітлі” увійшла до списку кращих творів світової літератури для дітей.

За його романом “Сторожова застава” також був знятий фільм, який переглянули глядачі 32 країн світу.

Крім того, у 2018 році за книгу “Гості на мітлі” письменника включили до Почесного списку Андерсена.

Нагадаємо, нещодавно у Львові у віці 61 рік помер лікар-ендоскопіст Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «Охматдит» Микола Мандибур. Він помер від ускладнень, викликаних коронавірусом.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі