НТА > НОВИНИ > Новини світу > Понад 100 українців ще перебуває в Афганістані. Вони потребують евакуації

Понад 100 українців ще перебуває в Афганістані. Вони потребують евакуації

376

В Афганістані перебувають 159 українських громадян. За інформацією Міністерства закордонних справ, ці люди не належать до груп ризику: вони не є журналістами, громадськими активістами чи колишніми посадовцями та членами їхніх родин.

Про це під час брифінгу повідомив голова МЗС Дмитро Кулеба. «За нашою інформацією, 159 громадян України висловили бажання повернутися додому. Працюємо в Ірані, Таджикистані, щоб організувати евакуаційні рейси», – розповів він.

Міністр також зазначив, що активна робота ведеться через українські посольства в Таджикистані, Пакистані й Ірані, а також через посольства певних дружніх нам країн, які також мають зв’язки з талібами.

«Хто ще хоче повернутися – нехай звертаються до наших посольств. Будемо вносити в списки, а ми наразі працюватимемо над організацією власне логістичних можливостей такої евакуації», – додав Дмитро Кулеба.

Україна продовжить евакуювати своїх громадян та членів їхніх родин з Афганістану. Зараз розглядають варіанти вивозу людей літаками Збройних Сил України або комерційними авіаперевізниками. Про це розповів посол України в Таджикистані Василь Серватюк.

Раніше громадяни України афганського походження записали відеозвернення до президента Володимира Зеленського із проханням евакувати їх та їхні родини з Афганістану, захопленого рухом «Талібан».

Нагадаємо, що раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав евакуацію українських громадян з Афганістану «найскладнішою операцією».

Цей процес попередньо мали завершити до 31-го серпня, однак він суттєво затягнувся. Тож евакуація триває досі. Маршрути повернення українців можуть коригувати залежно від розвитку ситуації в аеропорту Кабула.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі