НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Понад 2 тисячі лише у Львові. Львівщина оновила ковідний антирекорд України

Понад 2 тисячі лише у Львові. Львівщина оновила ковідний антирекорд України

Уперше в Україні кількість хворих за добу перетнула позначку у 3 тисячі

1411

Львівська область за показниками 21 січня випередила Прикарпаття та опинилася на першому місці за кількістю нових хворих в Україні і встановила новий антирекорд за кількістю нових хворих за весь час пандемії –  3 393. З них –  2 025 тільки у Львові.

У розрізі районів ситуація виглядає так:

  • Дрогобицький: 132
  • Золочівський: 86
  • Львівський: 2573 (м. Львів – 2015)
  • Самбірський: 110
  • Стрийський: 173
  • Яворівський: 103
  • Червоноградський: 116

Окрім того, за добу, що минула, з діагнозом COVID-19 по Львівській області госпіталізували 238 осіб. Скерували на самоізоляцію – 4042 особи.  У реанімації перебуває 96 пацієнтів, з них на апаратах ШВЛ – 32.

У стаціонарах перебувають 1383 особи (ліжкова мережа заповнена на 26,26 %). Серед них 339 людей –  вакциновані (двома дозами – 315).

У Львові у стаціонарах перебуває 301 пацієнт: 275 з них мають Covid-19, 20 – у реанімації, 19 людей підключено до апаратів ШВЛ. За останню добу до медзакладів поступило 57 осіб, (з яких вакцинованих – 19), виписано – 54, померло – 6.

Епідеміологиня МОЗ України, завідувачка кафедри епідеміології Львівського медуніверситету, професорка Наталія Виноград у коментарі NTA пояснила, чому саме західні області першими потрапили під удар.

За її словами, “Омікрон” почав ширитися країною ще у грудні, коли наші громадяни почали повертатися з-за кордону. Відтак, епіцентр спалах спалаху у західних регіонах пояснюється тим, що саме в цій частині країни відбуваються найбільші міграційні процеси.

“На свята додому поверталося найбільше заробітчан саме в західні області. Відбулося, як це називають епідеміологи, перемішування населення.  Занесення збудника є результатом міграційних процесів”, – зазначила Наталія Виноград.

Також епідеміологиня пов’язує активний спалах у західних регіонах із потужними традиціями святкування Різдва.

Нагадаємо, що Львівщина 19 січня повернулася до «помаранчевої» зони. Із понеділка, 24 січня, на дистанційне навчання переходять учні старших класів як в області так і Львові.

Також головний санітарний лікар України Ігор Кузін спрогнозував, що у лютому кількість хворих може збільшитися на 1 млн, а щодня можуть фіксувати 59 тисяч нових хворих.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
1
Ха-ха
0
Сумно
3
Злість
0
Обіймашки
1
Шооо?
2

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі