НТА > НОВИНИ > Суспільство > Понад 40 видів птахів живуть у реабілітаційному центрів для пернатих біля Львова

Понад 40 видів птахів живуть у реабілітаційному центрів для пернатих біля Львова

86

Неподалік Львова у Підрясному вже 18 років працює реабілітаційний центр «Вільні крила», в якому рятують птахів. Зараз тут мешкає понад 40 видів пернатих. Частину з них, травмованими, принесли небайдужі.

Лікування і реабілітація

«Птахи потрапляють до нас із різними травмаціями. Бувають отруєння, забої, переохолодження, голод», – розповідає засновник реабілітаційного центру «Вільні крила» Віктор Шельвінський.

Серед нових мешканок центру – сова, яку нещодавно збила автівка. Її привезли до реабілітаційного центру небайдужі люди. На жаль, птаха осліпла на праве око. Вона вже пройшла лікування і проходить курс реабілітації. Також після того, як побував під колесами автівки, до центру зі зламаною ключицею потрапив лебідь. Його лікували півтора місяці.

 

«Зараз він плаває у ставку разом із коліжанками-качечками», – описує долю лебедя Віктор Шельвінський.

Міграція птахів – “гаряча” пора для центру

Наразі в центрі перебувають 45 різних видів птахів. Зараз триває активна міграція деяких видів пернатих, тому все частіше люди знаходять поранених птахів, які під час польоту вдаряються об будівлі та скляні поверхні. Саме таке трапилося зі слуквою лісовою, що відбуває «лікарняний». За словами ветеринарки Наталі Осипової, птаха отримала забій повітроносних мішків, травмувала крило.

«До нас також потрапляють птахи, які або дуже рідко зустрічаються або навіть не живуть в Україні у диких умовах.  Досить часто лишаються аж до весни, бо ми не встигнемо їх просто реабілітувати. Це трошки проблема, але ми наскільки можемо, настільки її вирішуємо», – каже співзасновник реабілітаційного центру “Вільні крила” Павло Кручок.

Долучитися до підтримки центру

Волонтери намагаються максимально залучити людей до підтримки пернатих. Навіть створили сторінки у соцмережах, де показують нових мешканців центру, як надають їм допомогу, а головне, що робити якщо знайшов поранену пташку.

 «Ми стараємось показувати, кого нам принесли, як допомогти. Також даємо поради, що робити, коли знайшли пораненого птаха, пташеня. Щоб люди знали, як правильно чинити, щоб ще більше не нашкодити від незнання птасі», – наголошує волонтерка центру Марія Марців.

 

Зараз у центрі працюють 15 осіб. Віктор та Павло власним коштом його утримують. Тому просять небайдужих допомагати фінансами або їжею для пернатих. Тим паче, що мають чимало планів із розвитку центру. Зокрема, хочуть облаштування на території  кімнати бьорд вотчінгу для любителів спостерігати за птахами.

Банківські реквізити “Вільних крил”:
  • Приват банк: 4731 2191 0323 0177 Павло Кручок
  • Моно банк: 5375 4141 0934 6832 Павло Кручок

«Правда. Наживо»

 

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі