НТА > НОВИНИ > Війна > Понад 70% дронів – китайські. Військовий розповів, як Росія може зробити ЗСУ “сліпими”

Понад 70% дронів – китайські. Військовий розповів, як Росія може зробити ЗСУ “сліпими”

Цивільні дрони вже адаптовані до розвідки, ураження по живій силі, скидання різних боєприпасів. Сьогодні – цес справжня китайська зброя на фронті

1147

 

Росії не потрібно вигадувати щось особливе у співпраці з Китаєм, а лише домовитися із китайською компанією DJI та отримати доступ до технологічних нюансів їхніх безпілотників. Уже від початку цього року на фронті фіксували випадки, коли росіяни втручалися у керування українськими дронами.

Про одну із небезпек від союзу Росії та Китаю, на яку наразі мало звертають увагу, розповів в ефірі “Говорить Великий Львів” адвокат, юрист-міжнародник, ветеран російсько-української війни Назар Олексюк.

Він наголосив, що сьогодні так звані “весільні дрони” вже можна назвати китайською зброєю, яку на фронті використовують обидві сторони. Близько 75% безпілотників на війні є китайського виробництва.

“Усі ці “Мавіки” виготовляє китайська DJI. А ще є “Аутел”. Такі безпілотники адаптовані до розвідки, ураження живої сили, скидання різних боєприпасів. Це китайська зброя насправді. Тобто цивільні китайські речі, які врешті стали зброєю. Тому найбільша загроза – це не китайські гвинтівки чи гармати, а просто домовленість Росії із компанією DJI, щоб вона відкрила технологічні таємниці своїх безпілотників і надала РФ можливість, кажучи просто, їх вимкнути”, – пояснив він.

За словами Олексюка, від початку 2023 року на фронті вже почали фіксувати випадки, коли ворог перехоплював сигнали китайських дронів, які запускали українці. Каже, сам стикався з тим, коли росіяни моментально фіксували момент злету “Мавіка”, а потім у польоті втручалися в систему керування дроном і бумерангом повертали на українські сили.

“Росії не потрібно нічого більше робити – просто домовитися з компанією DJI, вимкнути Україні очі, корегування артилерії, HIMARS, зробити нас сліпим. Це буде катастрофа Адже навіть у США була вражені тим, як ми адаптували ці “весільні дрони” під військові цілі”, – наголосив він.

Нагадаємо, президент США Джо Байден заявив, що Китай наразі не передавав Росії зброю.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
5
Обіймашки
0
Шооо?
1

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"