НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Понад 70 консультацій і 24 операції провели брати-хірурги Клаус та Ульріх Екснери у Львові

Понад 70 консультацій і 24 операції провели брати-хірурги Клаус та Ульріх Екснери у Львові

За роки співпраці львівські хірурги спільно із Клаусом Екснером оглянули і проконсультувати більше 600 дітей, з яких понад 300 прооперували

270

Швейцарський хірург-онколог Ульріх Екснер та пластичний хірург Клаус Екснер із Німеччини — брати. Кілька разів на рік вони приїжджають до України, зокрема, й у Львові, де безоплатно консультують та оперують дітей.

Під час останнього візиту, який тривав тиждень, проконсультували понад 70 дітей та провели 24 операції.

Місія допомоги братів-хірургів у Львові

«Ще будучи учнями, ми всі, брати і сестри, залучалися батьком, який є ортопедом, до проекту навчання дітей на інвалідних візках. Ми ще навчаючись, брали участь в допомозі людям».

Це частина промови під час церемонії присвоєння почесного звання «Doctor Honoris Causa» Клаусу Екснеру – докторові медицини, професору кафедри пластичної, реконструктивної хірургії німецького університету імені Гете на урочистому засіданні Вченої ради Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького.

Швейцарський професор ортопедії Ульріх Екснер уперше до Львова приїхав у 2003-му році на запрошення отця Роберта Готца, який був благодійником і займався організацією допомоги в Західній Україні.

«Дякуємо Україні, що ми маємо змогу сюди приїжджати і працювати з колегами, це надзвичайно прекрасна команда, завжди дуже результативна робота, яка покращує життя дітей», – говорить Ульріх Екснер.

«Свою гуманітарну місію тут в Україні, у Львові, я зміг розпочати в 2012 завдяки моєму братові – Ульріху. Це було з ініціативи організації футбольних вболівальників. Тоді я познайомився з отцем Робертом Готцем. Він був дещо скептичним щодо того, наскільки може об’єднуватися благочинна допомога і футбол. Але результат, як бачите, є.  Гуманітарними місіями я займаюся давно понад 40 років – загалом це сотні місій в моєму житті», – додає Клаус Екснер.

Операції у 8-ій лікарні та “чорнобильській”

Під час 14-ого візиту пластичний хірург Клаус Екснер оперував  у 8-мій лікарні Львова

За роки співпраці львівські хірурги спільно із Клаусом Екснером оглянули і проконсультувати більше 600 дітей, з яких понад 300 прооперували.

«До візиту професора Екснера ми готуємо пацієнтів, які звертаються з різних куточків України. В основному це вроджені птози. За методикою Екснера мало хто в Україні оперує вади повік. Також звертаються пацієнти з гемангіомами на обличчі, діти з післяопіковими рубцями. За тиждень це 20 оперативних втручань», – розповів завідувач Львівського опікового центру 8-ої лікарні Василь Савчин.

Шестирічний Олег уже пройшов дві операції з усунення вади повіки. Перша була під час минулого візиту Клауса Екснера у липні.  Тоді, до речі, приїзд німецького хірурга до Львова профінансував гравець збірної України з футболу Олександр Зінченко.

«Результат дуже хороший: повіка піднялася, зір трошки покращується. З часом син буде добре бачити», – оптимістично налаштована мама хлопчика Ольга.

Маленькій Камілі 1 рік і 8 місяців, три операції допоможуть дівчинці бачити світ у всій повноті.

«Добре, що безкоштовно їх проводять, бо сказали в Києві, що така операція майже 100 тисяч коштує», – говорить її мама Марія Чолій.

Водночас для ортопеда-онколога Ульріха Екснера це вже 25 візит до Львова. Професор оперує у «чорнобильській» лікарні

За 5 днів професор Ульріх Екснер спільно з львівськими колегами проконсультував 30 дітей і спільно з львівськими хірургами провів чотири онкологічні і реконструктивні операції.

«Розбираємо складні випадки, бо з легкими можемо дати раду. Добре мати з боку підтримку експерта такого рівня. От, наприклад, складний випадок у підлітка: доброякісний новоутвір кістки в дуже незручному місці для проведення оперативних втручань. Але мусимо допомогти пацієнтові, бо пухлина вже досить довго спричиняє біль дитині», – розповів про досвід співпраці завідувач хірургічного відділення Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру Богдан Романишин.

Батьки Сергія чекали два роки, щоб потрапити на операцію до швейцарського фахівця. Три роки тому вони помітили, що син кульгає. Лише через пів року вдалося встановити діагноз.

«Коли нас взяли на операцію, відчув дуже сильне полегшення. Бо щодня дивитися, як страждає дитина від болю, а ти нічого не можеш зробити – це словами не передати», – не стримує емоцій батько хлопця Роман Маньковський.

А Сергій з промовистим хештегом на масці каже: «Все буде добре!»

Жанна Ліщенко

 

Оцініть новину
Клас!
7
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі