НТА > НОВИНИ > Новини політики > Попри обіцянки Росія зменшує транзит газу до ЄС – голова ГТС України

Попри обіцянки Росія зменшує транзит газу до ЄС – голова ГТС України

357

Попри заяви щодо збільшення поставок газу до країн Євросоюзу Російська Федерація продовжує зменшувати транзит газу через українську газотранспортну систему.

Про це повідомив у Facebook голова української ГТС Сергій Макогон.

“З 1 жовтня транзит через Україну впав до 86 млн м3 на добу. Водночас за контрактом Газпром сплачує за транспортування 109 млн м3 газу на добу”, – йдеться у повідомленні.

За словами Сергія Макогона, за таких обсягів Газпром недопоставить до ЄС до кінця травня близько 5 млрд м3.

Транзит продовжив зменшуватися і у листопаді – з 1 листопада він становив 57 млн на добу.

При цьому стало відомо, що Газпром зупинив поставки ще одним із свої газогонів до Європи. Так, з 30 жовтня фізичний потік газопроводом “Ямал-Європа” на вході в газотранспортну систему Німеччини впав до нуля.

Газопровід “Ямал-Європа” має довжину понад дві тисячі кілометрів і поєднує російський Торжок із німецьким Франкфурта-на-Одері. Його потужність становить 33 млрд. куб. м на рік, або близько 100 млн. куб. м на добу.

Нагадаємо, що із 1-го жовтня 2021-го року вступив у силу контракт між Угорщиною та Росією на транспортування газу в обсязі 4,5 мільярда кубометрів на рік, згідно з яким природний газ до Угорщини поставлятимуть через «Турецький потік».

У прямому ефірі проєкту «Говорить великий Львів» на телеканалі NTA секретар Ради Національної безпеки та оборони у 2019 році Олександр Данилюк заявив, що Росія готова пропонувати будь-яку ціну газу угорцям, словакам, готова навіть за нуль доларів газ продавати, щоби протягом наступного сезону впустити газ через «Північний потік-2» і тим самим «вбити» газотранспортну систему Україну.

Читайте також “Газ – як зброя. Як Росія завдає нищівного удару Європі і чи втримається Україна”.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі