НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > «Порцелянова» аорта. Військові медики врятували чоловіка, в якого під час огляду раптово зупинилося серце

«Порцелянова» аорта. Військові медики врятували чоловіка, в якого під час огляду раптово зупинилося серце

Боротьба за життя пацієнта тривала понад три години

1686

Військові кардіохірурги повернули до життя майже безнадійного хворого. Це трапилося у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону, коли під час консультації у пацієнта раптово зупинилось серце. І відлік його життя пішов на секунди.

Про це повідомили на сторінці у фейсбуці Військово-медичного клінічного центру Західного регіону, що у Львові.

«Це трапилося прямо в кабінеті. Пацієнт поступив до нас з дуже серйозними серцевими захворюваннями. І під час огляду в нього раптово зупинилось серце. Як пізніше ми з’ясували: це була фібриляція шлуночків. І по суті це клінічна смерть людини», розповідає начальник відділення серцево-судинної хірургії підполковник медичної служби В’ячеслав Зінченко

Лікар почав реанімувати пацієнта. Оскільки життя було під загрозою, вирішили негайно оперувати.

Що таке «порцелянова аорта»

Уже під час операції виявилось, що, крім всіх виявлених під час попередніх діагностик, захворювань і патологій, у хворого ще й так звана «порцелянова аорта»

«Це хвороба, під час якої проведення маніпуляцій на самій аорті дуже ускладнене для хірурга. І через це технічне виконання операції дуже важке», – пояснив підполковник медичної служби В’ячеслав Зінченко.

Боротьба за життя пацієнта тривала понад три години. Військові кардіохірурги повернули до життя майже безнадійного хворого. Зараз пацієнт уже в доброму стані та навіть виконує певні вправи з відновлення і  демонструє хорошу тенденцію.

«Такий гарний результат, у такому складному випадку став можливий завдяки кваліфікованій роботі висококласних медиків, які служать і працюють в нашому Військово-медичному клінічному центрі, – підсумував підполковник медичної служби В’ячеслав Зінченко.

Жанна Ліщенко

 

Оцініть новину
Клас!
19
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
1
Шооо?
0

Коментарі