НТА > НОВИНИ > Суспільство > Порошенко переможе Зеленського у другому турі виборів, – соцопитування

Порошенко переможе Зеленського у другому турі виборів, – соцопитування

Лише 20% респондентів вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі

686

Лідер «Європейської Солідарності» Петро Порошенко у другому турі президентських виборів переміг би Володимира Зеленського.

Такі дані оприлюднили соціологи під час пресконференції «Новорічні сподівання і несподіванки: з якими почуттями і думками українці проводжають старий і зустрічають Новий рік». Організатором дослідження є Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Центром Разумкова.

Якби найближчим часом відбувалися президентські вибори, то в першому турі Зеленський набрав би 17,5% від усіх опитаних або 24% тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за кого голосуватиме. За Порошенка готові голосувати відповідно 11% і 16% опитаних.

Натомість у другому турі Порошенко обійшов би Зеленського. За Петра Порошенка готові голосувати 50,1% голосів тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за Володимира Зеленського – 49,9% опитаних.

Як відомо, у другому турі президентських виборів 2019-го року Володимир Зеленський набрав 73%, Петро Порошенко – 24%.

«Лише 20% респондентів вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі, 65,5% дотримуються думки, що події розвиваються в неправильному напрямі. Рік тому – у грудні 2020-го року – ці показники становили відповідно 16,5% і 67%», – зазначили соціологи.

Окрім того, 18% опитаних вважають, що Україна здатна подолати проблеми та труднощі протягом найближчих декількох років, 54% – що вона здатна їх подолати у більш віддаленій перспективі, а 18% – що не здатна  їх подолати. У грудні минулого року ці показники становили 19%, 51% і 18%, відповідно.

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова спільно з Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва з 17-го по 22-ге грудня. Опитали 2018 респондентів віком від 18-ти років у всіх регіонах України, за винятком Криму й окупованих територій Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Нагадаємо, що 20-го грудня Петру Порошенку оголосили підозру у державній зраді. Вона стосується забезпечення України вугіллям в умовах військового протистояння 2014-2015-го років

Згодом виконувач обов’язків генпрокурора Олексій Симоненко підписав клопотання про арешт експрезидента Петра Порошенка, який зараз перебуває у країнах Європи, де має численні зустрічі з польськими та європейськими політиками.

П’ятий президент України Петро Порошенко записав відеозвернення після того, як йому оголосили підозру в державній зраді. Він заявив, що має намір повернутися до України у першій половині січня.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
1
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі