НТА > НОВИНИ > Новини політики > Порошенко постійно нагадував про Будапештський меморандум, – Микола Княжицький

Порошенко постійно нагадував про Будапештський меморандум, – Микола Княжицький

Якщо повернутися до контексту кінця 2014-го та початку 2-15-го року, то можна зрозуміти, в яких умовах були підписані Мінські угоди. Проте свою роль вони виконали, адже дали нам час – говорить народний депутат від “Європейської Солідарності”.

451

Мінські домовленості були підписані тоді, коли Україна не мала армії.  Ці домовленості допомогли зупинити ворога, а проти Росії були введені санкції. Порошенко постійно говорив про важливість Будапештського меморандум. Його послідовність щодо цього питання можна промоніторити за новинами, які публікувалися в той період.

Про це розповів депутат Верховної Ради від «Європейської Солідарності» Микола Княжицький у прямому етері ток-шоу «Говорить Великий Львів» на телеканалі NTA.

На думку Княжицького, очевидно, що Мінські домовленості не виконує Росія. 

«І я солідаризуюся з Байденом і США, – каже депутат. – Бо ми, коли нам треба, щоб нас захистили, дивимося на Америку. А коли говоримо про Мінськ, то чомусь цитуємо Лаврова і Путіна. Чому Росія не виконує Мінських домовленостей? Вони їй не вигідні,  тому вона цих домовленостей ніколи не виконає. Пункт про особливий статус Донбасу написаний наприкінці цих угод, і він ніколи не втілиться. А спочатку написано, що Росія має відвести війська з Дебальцеве, відвести важкі озброєння, має забезпечити чесні вибори, де будуть українські партії, українські медіа, гарантована безпека. А після того вже ті, кого виберуть, будуть думати треба їм цей статус чи ні».

Понад те, лідери США кажуть, що будуть обговорювати з Росією безпекові питання тоді, коли вона не тільки з України виведе війська, а й з Абхазії, Осетії, Придністров’я та інших окупованих територій.

Княжицький вважає, що Мінські домовленості не вигідні в першу чергу для Росії,  бо це був механізм стримування. Тому вона робить усе, щоб їх зірвати і не виконувати. 

Щодо можливої війни, депутат зазначив, що дії Путіна важко передбачити, бо він  говорить, як звичайний босяк, бандит з вулиці. 

«Уся історія стосунків із Росією  – це історія  психології. Тому не можемо передбачити як поведеться бандит. Але ми маємо бути готовими, об’єднатися, щоб себе захистити і маємо дякувати тим, хто нам дає зброю», – підсумував Княжицький.

Нагадаємо, як повідомляв NTA, американська влада не виключає, що Росія може анексувати окуповані території Донецької та Луганської області.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі