НТА > НОВИНИ > Новини світу > Португалія закрила останню вугільну електростанцію та перейшла на зелену енергетику

Португалія закрила останню вугільну електростанцію та перейшла на зелену енергетику

122

Португалія стала четвертою країною Євросоюзу, яка повністю припинила використання вугілля для виробництва електроенергії.

Як повідомляє AP, електростанція Pego, розташована за 150 кілометрів на північний схід від Лісабона, припинила вироблення електроенергії минулими вихідними.

Отже, Португалія стала четвертою країною Євросоюзу, яка відмовилася від спалювання вугілля з метою виробництва електрики.

З-поміж країн ЄС, першою це зробила Бельгія ще в 2016 році, а минулоріч – Австрія та Швеція.

Португалія, яка повністю імпортує вугілля, нафту та газ, протягом останнього десятиліття інвестувала значні кошти в розвиток зеленої енергетики.

Уряд країни розглядає декілька варіантів подальшого використання електростанції Pego. За словами міністра довкілля Жоау Педро Матуша Фернандеса, одним з варіантів є перехід на використання біомаси. Інші пропозиції передбачають виробництво на цій базі сонячної енергії або створення підприємства з випуску електромобілів.

Як відомо, використання вугілля в енергетичній галузі залишається найбільшим джерелом викидів парникових газів. Тож одне з головних завдань Зеленого курсу ЄС – повна відмова від використання вугілля та перехід на «чисті» відновлювані джерела енергії, вагомий крок до цієї мети має бути зроблений вже до 2030 року.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі