НТА > НОВИНИ > Новини світу > Порятунок із неба: Безпілотник уперше доправив легені для трансплантації

Порятунок із неба: Безпілотник уперше доправив легені для трансплантації

87

У канадському місті Торонто відбулося перше в історії перевезення донорських легень за допомогою безпілотника компанії Unither Bioelectronics.

Політ дрона тривав усього шість хвилин, та він допоміг урятувати життя 63-річному пацієнту, повідомляє пресслужба Unither Bioelectronics.

Як зазначається, політ відбувся 25 вересня приблизно о першій годині ночі за місцевим часом. Безпілотник переніс донорський орган від Західного до Загального шпиталю міста майже удвічі швидше, ніж би це зробило авто.

Легені пересадили 63-річному Алену Годаку, в якого у 2019 році діагностували пневмосклероз — захворювання, внаслідок якого на внутрішній тканині легень утворюються рубці. Це зрештою утруднює дихання настільки, що людина змушена жити на кисневому концентраторі.

За освітою інженер, Годак був зацікавлений у випробуванні експериментальної програми з доставлення донорських органів безпілотниками. Тим паче, що його стан у 2021 році погіршився, і єдиним шансом була трансплантація легень.

У Unither Bioelectronics зазначають, що попри невелику тривалість польоту дрона, важливим є сам факт його здійснення. Отже безпілотники можна використовувати для доправлення донорських органів у міських умовах. Політ ніяк не вплинув на стан органу – для цього використали спеціальний контейнер, який захищав легені від коливань і перепаду температур.

Зараз компанія створює безпілотники, які можуть літати на 100 миль, а згодом зможе доправляти легені, серця й нирки по всій Північній Америці.

Після вилучення органу з тіла людини він придатний для трансплантації протягом обмеженого часу: серце може зберігатися за межами тіла до шести годин, легені – до восьми, нирки – до 24 годин. Тому оперативність доправлення донорських органів вкрай важлива.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі