НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Пощастило, що обійшлося без жертв, – Лопачак розповів про збитки від буревію у Львові

Пощастило, що обійшлося без жертв, – Лопачак розповів про збитки від буревію у Львові

Окрім усього негода у Льові частково пошкодила 7 дитсадочків, 9 шкіл, пориви вітру зірвали близько 80 дахових покрівель, пошкодили Успенську церкву, Домініканський собор, Глиняну вежу.

342

Під час останнього буревію у Львові менш ніж за пів години випало 33% річної норми опадів. До того ж буревій пройшов у п’ятницю, в годину-пік, тож  дуже пощастило, що обійшлося без людських жертв.

Про це в ефірі проєкту “Народне толк-шоу” на телеканалі NTA розповів секретар Львівської міськради Маркіян Лопачак.

Він розповів: окрім всього, буревій повалив майже 500 дерев. Незважаючи на аварійні чистки, більшість із них були вже старими.

“Коли на перехресті вулиць починаються хуртовини, коли йде перехрестя вітру, ці дерева не витримують. Цього року з бюджету розвитку було виділено, якщо не помиляюсь, 37,5 млн гривень, власне, на підвіску цих дерев, на облагородження… Насправді невелика справа досадити тих 500 дерев, що впали. Інша справа – за скільки часу вони виростуть до того стану, у якому вони були”, – зауважив Лопачак.

Водночас він пригадав бурю, що була три роки тому. Тоді у Львові за пів години випало близько 28% місячної опадів.  Та цього року ситуація не була на стільки критичною. Адже місто врахувало попередні помилки, частково прочистило колектори, що дозволило “трішки вирівняти ситуацію”. Та, разом із тим Лопачак, додав: не може сказати, що львівські дощоприймачі повністю справились зі своїм завданням під час останньої негоди. Тож потрібно працювати у цьому напрямку.

“Є багато зауважень, зокрема, зареєстрована на сайті Львівської міськради петиція, якою мешканці вимагають відійти від старої форми посипання проїжджої частини  взимку сіллю із піском. Тому що цей пісок потім забиває всі дощоприймачі і колектори”, – розповів він.

Окрім того, Лопачак прокоментував й ідею страхових виплат людям, у яких внаслідок негоди постраждало майно, зокрема, автомобілі. Мовляв, цю тему вже обговорювали. Наразі підраховують величину збитків.

“Станом на сьогодні маємо, фактично, частково пошкоджених 7 дитсадочків, 9 шкіл, зірвано близько 80 дахових покрівель, маємо пошкодження Успенської церкви, даху Домініканського собору, Глиняної вежі. Дуже великі збитки завдало колектору на вулиці Винниченка, станом на сьогодні навіть неможливо спрогнозувати, скільки відбуватиметься ремонт”, – зауважив Лопчак.

Що ж стосується автомобілістів, то, на його думку, у питанні компенсації слід розглядати кожен конкретний випадок окремо. Він переконаний, що це питання розглядатимуть на найближчому пленарному засіданні.

“Також була хороша ініціатива депутатського корпусу… комунальникам, які без вихідних і ледь не цілодобово працювали на подолання наслідків стихії, щоб 8 числа, на сесії все ж таки передбачили кошти, звернулись до міського голови Садового, виконавчих органів, щоб цих людей було премійовано. Адже завдяки їх праці маємо, на мою думку, досить швидкі наслідки подолання негоди”, – вважає Лопачак.

Він додав: за перших дві доби комунальники вивезли близько 100 тонн гілля.

“Було сформовано 12 бригад комунальних підприємств, залучено 21 бригаду фірм-підрядників”, – зазначив Маркіян Лопчачак.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що 13 червня Україною пронеслася негода. Потужні дощі і град наробили лиха у багатьох містах країни.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі