НТА > НОВИНИ > Новини світу > Потік нелегальних мігрантів з Білорусі перекинувся до Польщі

Потік нелегальних мігрантів з Білорусі перекинувся до Польщі

237

Останньої доби прикордонники зафіксували 138 осіб, які намагалися незаконно потрапити до Польщі. Всього, лише цього місяця, до Польщі намагалися потрапити приблизно дві тисячі людей.

Про це повідомляє Польське радіо.

Польща рішуче засуджує дії білоруського режиму, який використовує мігрантів з метою дестабілізації ситуації на східних кордонах ЄС

Голова президентського Бюро міжнародної політики Якуб Кумох у Литві обговорить ситуацію на кордонах Литви та Польщі з Білоруссю. Тим часом литовці повідомили, що за останні 24 години було лише кілька спроб незаконного перетину кордону з Білоруссю.

Уже кілька днів Литва взагалі не впускає іноземців на свою територію. Прикордонники направляють їх одночасно до кордонів або до дипломатичних місій. З цієї причини деякі люди, які хочуть потрапити до Європейського Союзу, намагаються перетнути кордон з Латвією чи Польщею.

Голова Бюро міжнародної політики президента Якуб Кумох нагадав, що минулого тижня президент Анджей Дуда поспілкувався з президентом Литви Ґітанасом Наусєдою про міграційну кризу і назвав гуманітарну ситуацію на кордонах «штучною ситуацією».

«Це було спровоковано режимом Лукашенка, який ставиться до людей у драматичній життєвій ситуації майже як до живого щита», – сказав Якуб Кумох.

Він також нагадав про нещодавню провокацію режиму в Мінську проти Литви. У вівторок 12 білоруських службовців незаконно перетнули кордон, витіснивши за кордон 35 емігрантів з Іраку. Через кілька хвилин вони покинули територію Литви.

«Ми бачили фотографії, на яких видно, що цих людей штовхають до кордону. За ними – озброєні білоруські служби. Це образа людської гідності», – додав він.

«Це питання використання реальних людей іншою державою, режимом, як живого щита. Цього не можна допустити, ми будемо виступати проти цього, і саме цьому сьогодні будуть присвячені мої переговори в Литві», – підкреслив Якуб Кумох.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"